OiFP. Bilety na przedstawienia inauguracyjne dostępne od piątku

2012.09.03 00:00
Od 7 września OiFP rozpoczyna sprzedaż biletów na przedstawienia inauguracyjne opery "Straszny dwór" i musicalu "Korczak".
OiFP. Bilety na przedstawienia inauguracyjne dostępne od piątku
Fot: materiały OiFP
Plakat musicalu "Korczak"

Opera "Straszny dwór" Stanisława Moniuszki zainauguruje pierwszy sezon w nowym gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej - Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku przy ul. Odeskiej. Jej premierę z Agnieszką Dondajewską (Hanna, sopran), Agnieszką Rehlis w roli Jadwigi (mezzosopran), Rafałem Bartmińskim i Pavlem Tolstoyem jako Stefanem (tenor), Anną Lubańską (Cześnikowa, mezzosopran) i Adamem Kruszewskim (Miecznik, baryton) w rolach głównych, zaplanowano na 28 września.

Dzień później, 29 września odbędzie się premiera musicalu "Korczak". W głównej roli zobaczymy Damiana Aleksandra i Tomasza Steciuka, aktorów i piosenkarzy Teatru Muzycznego ROMA. Kierownictwo muzyczne objął Tadeusz Płatek, autorem scenografii jest Paweł Dobrzycki. Do udziału w spektaklu zaproszone zostały także dzieci i młodzież wyłonione podczas castingu oraz Chór Dziecięcy Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Operę "Straszny dwór" i musical "Korczak" reżyseruje Roberto Skolmowski, dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej - Europejskiego Centrum Sztuki Roberto Skolmowski, autor kilkudziesięciu oryginalnych realizacji widowisk operowych, musicali, operetek i inscenizowanych koncertów.

Bilety (cena jednego wynosi 200 zł w strefie 1, 2 i 3 oraz 100 zł w strefie 4) można nabyć od piątku, 7 września. Od dziś dostępne są też abonamenty na koncerty symfoniczne. Inaugurację sezonu symfonicznego zaplanowano na 12 października, a w programie koncertu "Powiało na mnie morze snów... Pieśni zadumy i nostalgii" na sopran, mezzosopran, baryton, chór i orkiestrę Krzysztofa Pendereckiego oraz Koncert skrzypcowy D-dur op. 61 Ludwika van Beethovena. Bilety są do nabycia w kasach biletowych, tel. 85 732 00 66, 732 73 43 w. 22.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1558 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39