OiFP rekrutuje tancerzy do zespołu baletowego

2021.02.01 07:46
Opera i Filharmonia Podlaska poszukuje tancerzy do zespołu baletowego. Zainteresowani na zgłoszenia mają czas do 20 lutego.
OiFP rekrutuje tancerzy do zespołu baletowego
Fot: M. Heller/OiFP

Opera i Filharmonia Podlaska ogłosiła casting na stanowisko artysta baletu (umowa o pracę, 3/4 etatu).

– W strukturze opery od początku przewidziany był zespół baletowy i teraz, dzięki wsparciu Marszałka Województwa Podlaskiego, pojawia się taka szansa – mówi prof. Violetta Bielecka, p.o. dyrektor OiFP. – Nie będzie to duży zespół, na początek ośmiu tancerzy, cztery pary. Wykorzystamy go w naszych premierowych spektaklach: musicalu "West Side Story" L. Bernsteina, operetce "Wesoła wdówka" F. Lehára i operze "Eugeniusz Oniegin" P. Czajkowskiego. Wiem, że na Podlasiu jest ogromny potencjał taneczny i czas go pokazać - dodaje.

Kandydaci powinni wykazać się umiejętnościami w zakresie technik tańca klasycznego, jazzowego, współczesnego oraz partnerowania. Wskazane są też doświadczenie sceniczne oraz umiejętność pracy zespołowej. Wymagany wiek: od 20 do 36 lat.

Tancerze spełniający powyższe wymagania, proszeni są o przesłanie CV zawierającego imię (imiona) i nazwisko, datę urodzenia, miejsce zamieszkania (adres do korespondencji), dane kontaktowe, wykształcenie, przebieg dotychczasowego zatrudnienia oraz aktualne zdjęcie portretowe do 20 lutego na email przesluchania@oifp.eu, listem na adres siedziby instytucji lub osobiście w Dziale Organizacji Pracy Artystycznej (OiFP, ul. Odeska 1, pok. 303).

Casting zaplanowano na 27 lutego. Będą rozgrzewka, lekcja tańca klasycznego oraz prezentacje solo - wykonanie przygotowanej wariacji współczesnej oraz wariacji klasycznej, nie dłuższej niż 3 minuty każda (muzyka do układów w formacie CD lub pendrive). Przesłuchania zostaną nagrane.

Do zgłoszenia należy dołączyć poniższe oświadczenie:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w ofercie aplikacyjnej, przez Operę i Filharmonię Podlaską – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku, 15-406 Białystok, ul. Odeska 1, w celu przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego, w którym uczestniczę oraz wyrażam zgodę na rejestrację obrazu i dźwięku mojej prezentacji przez ww. podmiot podczas przesłuchań.

Brak złożenia przez kandydata powyższego oświadczenia skutkować będzie pominięciem przez Operę takiego zgłoszenia w procesie rekrutacji.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

903 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39