Okazałe zwycięstwo ŁKS-u w derbach regionu. Rezerwy Jagiellonii zawiodły

2024.04.14 09:04
W 25. kolejce piłkarskiej III ligi (gr. I) Olimpia Zambrów zagrała z Unią Skierniewice, natomiast Jagiellonia II Białystok zmierzyła się z ŁKS-em Łomża w derbach regionu. Górą byli goście, którzy wygrali w stolicy Podlasia aż 3:0.
Okazałe zwycięstwo ŁKS-u w derbach regionu. Rezerwy Jagiellonii zawiodły
Fot: Jagiellonia Białystok

Sensacja to za dużo powiedziane, ale wysokie zwycięstwo ŁKS-u Łomża z Jagiellonią II Białystok - i to na jej terenie - z pewnością jest niespodzianką. W derbach regionu do przerwy gole nie padły, natomiast po zmianie stron piłkę do bramki gospodarzy zapakowali Wiktor Walczak, Lipe oraz Szymon Kuźma, w efekcie czego beniaminek wygrał z rezerwami Jagi 3:0.

- Trudno na gorąco podsumować ten mecz. Wydawało się, że po pierwszym straconym golu przejęliśmy kontrolę nad spotkaniem, tworzyliśmy sytuacje, należał się nam ewidentnie rzut karny. Straciliśmy bramkę po wrzucie z autu mimo tego, że przygotowywaliśmy się na taki wariant rozegrania ataków przez przeciwnika. Potem atakowaliśmy, często gościliśmy w polu karnym rywala, ale niestety nadzialiśmy się na kontratak Łomży. Wiedzieliśmy, że ŁKS jest groźny w fazach przejściowych, ale popełniliśmy błąd. Rywal ma doświadczonych zawodników, którzy wyczekują takich momentów. Będę rozmawiał z zespołem o tym, żeby nie ułatwiać przeciwnikowi zwycięstwa. Zbyt łatwo straciliśmy kolejnego gola. Najpierw długa piłka, potem brakowało walki o futbolówkę i w efekcie stracona bramka. To trudny moment dla zespołu, chłopcy cierpieli w szatni po końcowym gwizdku. Dzisiaj zareagowali dobrze po wysokiej porażce w Grodzisku, za podejście mentalne nie mam absolutnie im nic do zarzucenia. ŁKS to silny przeciwnik, zupełnie inny zespół niż jesienią - powiedział po bolesnej porażce Tomasz Kulhawik, trener jagiellońskich rezerw.

W sobotę na boisko wyszli również zawodnicy Olimpii. Zambrowianie w domowym spotkaniu z Unią Skierniewice jako pierwsi strzelili gola, gdyż w 25. minucie rywalizacji do siatki trafił Maksymilian Korczak, jednak później do głosu doszli goście. Tuż przed przerwą rzut karny wykorzystał Aghwan Papikjan, a w końcówce meczu bramkarza Olimpii pokonał też Mateusz Cegiełka i to Unia, po zwycięstwie 2:1, zgarnęła komplet punktów.

W następnej kolejce Jagiellonia II Białystok powalczy na wyjeździe z Victorią Sulejówek, ŁKS Łomża podejmie na swoim terenie GKS Bełchatów, natomiast Olimpia Zambrów zagra w delegacji z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Jagiellonia II Białystok - ŁKS Łomża 0:3 (0:0)
Bramki: Wiktor Walczak 51, Lipe 71, Szymon Kuźma 90
Jagiellonia II Białystok: Żynel - Ozga (89' Huczko), Kobus, Czerech, Pankiewicz, Orpik (72' Konanau), Polkowski, Toporkiewicz (46' Matus), Hirosawa (89' Twarowski), Wojdakowski, Vinicius
ŁKS Łomża (skład wyjściowy): A. Olszewski - Skowronek, Mich, Walczak, Protaziuk, Wenger, B. Olszewski, Bielka, Michasiewicz, Antkowiak, Karmański

Olimpia Zambrów - Unia Skierniewice 1:2 (1:1)
Bramki: Maksymilian Korczak 25 - Aghwan Papikjan 45k, Mateusz Cegiełka 87
Olimpia Zambrów (skład wyjściowy): Przybylak - Wybraniec, Ciborowski, Parobczyk, Romanowicz, Jakimiuk, Bayer, Trukhan, Jarzębski, Korczak, Gościniarek

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1408 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39