Okradali ogródki działkowe. Nastolatkowie brali wszytko, co miało wartość

2014.02.04 00:00
Policjanci z Wasilkowa zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o włamania do altanek na terenie ogródków działkowych w Czarnej Białostockiej. Złodzieje kradli wszystko, co przedstawiało jakąkolwiek wartość.
Okradali ogródki działkowe. Nastolatkowie brali wszytko, co miało wartość
Fot: KWP Białystok

Podczas minionego weekendu (1-2.02) na terenie ogródków działkowych w Czarnej Białostockiej doszło do serii czterech włamań do altanek. Złodzieje, niszcząc kłódki przy drzwiach lub wypychając okna, wchodzili do środka domków oraz przybudówek. Rabusie zabierali wszystko, co przedstawiało jakąkolwiek wartość i co można było szybko sprzedać. Łupem padły m.in.: wiertarka, szlifierka, wkrętarka oraz wkład kominkowy. Złodzieje nie pogardzili nawet butami roboczymi, czy torba podróżną. Łączna wartość strat to ponad 3 tys. zł.

W poniedziałek (3.02) policjanci z Wasilkowa zatrzymali trzy osoby podejrzane o te włamania. Okazało się, że dwóch z nich to bracia w wieku 18 i 22 lat. Natomiast trzeci zatrzymany to ich 17-letni kolega. Wszyscy to mieszkańcy gminy Czarna Białostocka. Dwaj starsi mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie, a ich nieletni znajomy w policyjnej izbie dziecka. Teraz mundurowi sprawdzają, czy podejrzani mają jeszcze inne włamania na swoim koncie. We wtorek (4.02) zostaną im przedstawione zarzuty, a ich postępowaniem zajmie się dalej sąd.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1396 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39