Okręgowy Puchar Polski. Ćwierćfinały bez niespodzianek

2017.04.20 09:22
W środę (19.04) rozegrane zostały ćwierćfinały Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Do dalszej fazy rozgrywek przeszli faworyci, którzy mimo gry na wyjazdach, poradzili sobie z niżej notowanymi rywalami.
Fot: jagiellonia.pl

Największe problemy z przejściem przeciwnika miały w środowe (19.04) popołudnie rezerwy białostockiego ekstraklasowicza, które, mimo że ostatecznie zwyciężyły z Magnatem Juchnowiec Kościelny 4:2, to do przerwy – różnicą jednego gola – z najsłabszym zespołem IV ligi przegrywały.

W drugiej połowie Żółto-Czerwoni w końcu znaleźli jednak sposób na dobrze dysponowaną defensywę rywala i w ciągu niespełna 20 minut strzelili 3 gole, które zadecydowały o awansie. Najpierw wrzutkę z rzutu wolnego Mateusza Ostaszewskiego wykorzystał Damian Grabowski, a po chwili rzut karny – za faul na Patryku Koncewiczu – na gola zamienił Emil Gajko. W 62. minucie ponownie do siatki Magnata trafił Grabowski, który ustalił wynik spotkania na 4:2.

W innych ćwierćfinałowych parach ŁKS Łomża pokonał 3:1 Promień Mońki, a Ruch Wysokie Mazowieckie ograł 2:0 Tura Bielsk Podlaski. Najpewniejszy awans zanotowali piłkarze Warmii Grajewo, którzy nie dali szans rezerwom Wigier Suwałki, zwyciężając 3:0 po bramkach Kamila Randzio, Damiana Zubowskiego i Łukasza Domurata.

Promień Mońki – ŁKS 1926 Łomża 1:3 (1:2)
Bramki: Jacek Maciorowski 35k Przemysław Olesiński 12, 29, Daniel Kacprzyk 59

Wigry II Suwałki – Warmia Grajewo 0:3 (0:3)
Bramki: Kamil Randzio 14, Damian Zubowski 17, Łukasz Domurat 42

Tur Bielsk Podlaski – Ruch Wysokie Mazowieckie 0:2 (0:0)
Bramki: Michał Wrześniewski 82, Kamil Zalewski 87

Magnat Juchnowiec Kościelny – Jagiellonia II Białystok 2:4 (2:1)
Bramki: Jarosław Bielski 5, Łukasz Zielinko 45 - Mateusz Ostaszewski 41, Damian Grabowski 52, 62, Emil Gajko 58k