Olimpia gromi i odbija się od dna. Podlaski III-ligowiec powoli wraca do formy

2023.09.09 18:48
Zambrowska Olimpia odniosła w sobotę (9.09) pierwsze zwycięstwo w sezonie 2023/2024. Podlaski III-ligowiec pokonał na swoim terenie Pilicę Białobrzegi i zrobił to bardzo przekonująco. Podopieczni Mykoli Dremlyuka wygrali aż 4:0.
Fot: Ewa Bujko-Zielińska/Olimpia Zambrów

Olimpia Zambrów obecny sezon rozpoczęła od 4 porażek z rzędu. Następnie zespół z północno-wschodniej Polski zanotował 2 remisy, ale to nie pozwoliło opuścić ostatniego miejsca w tabeli. Dopiero sobotnie zwycięstwo z Pilicą sprawiło, że Olimpia odbiła się od dna.

Ważny pojedynek rozpoczął się dla gospodarzy bardzo dobrze, bo już w 18. minucie wynik meczu otworzył Jakub Romanowicz, a po chwili sytuacja zambrowian zrobiła się wręcz komfortowa, gdyż jeden z zawodników gości ukarany został czerwoną kartką. Jeszcze przed przerwą piłkarze trenowani przez Mykolę Dremlyuka podwyższyli rezultat spotkania na 2:0 (do siatki znów trafił Romanowicz), a po zmianie stron gospodarze dobili swego przeciwnika, zdobywając kolejne 2 gole. Na 3:0 strzelił Kacper Gościniarek, a w samej końcówce starcia do meczowego protokołu wpisał się także Denis Gojko.

Zdecydowanie gorzej w 7. serii zmagań spisali się za to zawodnicy ŁKS-u 1926 Łomża. Beniaminek przegrał bowiem z Legionovią Legionowo 0:3 i wyjazdową potyczkę kończył w "10", ponieważ w 39. minucie drugi żółty kartonik obejrzał Kamil Dobrowolski.

Niestety w trakcie tej rywalizacji nie obyło się też bez groźnie wyglądającej kontuzji. Spotkanie potrwało ponad kwadrans dłużej, gdyż pod koniec pierwszej połowy sfaulowany został Wiktor Walczak, a uraz był na tyle poważny, że piłkarz ŁKS-u musiał zostać przewieziony do szpitala.

Mecz Jagiellonii II Białystok ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki przełożono na 19 września.

Olimpia Zambrów - Pilica Białobrzegi 4:0 (2:0)
Bramki: Jakub Romanowicz 17, 42, Kacper Gościniarek 64, Denis Gojko 82
Olimpia Zambrów (skład wyjściowy): Przybylak - Ciborowski, Radecki, Wybraniec, Gościniarek, Parobczyk, Malinowski, Jakimiuk, Romanowicz, Korczak, Tkachuk

Legionovia Legionowo - ŁKS 1926 Łomża 3:0 (0:0)
Bramki: Mateusz Szwed 54, Dawid Papazjan 58, Kacper Koterwas 90
ŁKS 1926 Łomża (skłąd wyjściowy): Rosiak - Dobrowolski, Weremko, Walczak, Maćkowski, Mich, Azikiewicz, Żebrowski, Khorolskyi, Kuźma, Radaszkiewicz