Olimpia Zambrów w strefie spadkowej

2017.05.17 21:58
Piłkarze Olimpii Zambrów nie sprawili niespodzianki i polegli przed własną publicznością z liderem II ligi – czyli Odrą Opole – 1:2. Porażka ta poskutkowała osunięciem się podlaskiego zespołu do strefy spadkowej.
Fot: olimpiazambrow.net

Starcie pomiędzy Olimpią Zambrów a Odrą Opole od pierwszych minut przebiegało pod dyktando gości. Lider II ligi, który zapewnił już sobie awans na zaplecze Lotto Ekstraklasy, w ciągu zaledwie kwadransa gry stworzył sobie trzy dogodne sytuacje do strzelenia gola, jednak dwukrotnie dobrze interweniował Piotr Czapliński, a raz piłka powędrowała nad poprzeczką bramki gospodarzy.

Choć to piłkarze Odry atakowali, to jednak pierwszego gola zdobyli zambrowianie. Przy rzucie rożnym dobrze zachował się Fabian Piasecki, który sprytnym strzałem głową pokonał golkipera gości. Zawodnicy z Opola wynik spotkania wyrównali tuż przed przerwą, kiedy to rzut wolny na bramkę zamienił Mateusz Gancarczyk.

W drugiej połowie emocje zaczęły się dopiero około 70. minuty. Właśnie wtedy Sebastian Szerszeń mógł zapewnić gospodarzom komplet oczek, ale najpierw jego uderzenie z powietrza powędrowało obok bramki, a po chwili przegrał on starcie sam na sam z Tobiaszem Weinzettelem. Jak mawia piłkarskie przysłowie – niewykorzystane sytuacje się mszczą. Tak też było w środowe (17.05) popołudnie w Zambrowie. W 79. minucie szarżę lewą stronę boiska przeprowadzili gracze Odry, co zakończyło się dośrodkowaniem i celnym strzałem głową Szymona Skrzypczaka, po którym piłka zatrzepotała w siatce.

Rezultat spotkania nie uległ już zmianie, co spowodowało osunięcie się Olimpii do strefy spadkowej. Stało się tak, gdyż inni rywale w walce o ligowy byt (Rozwój Katowice i Stal Stalowa Wola) w swoich meczach zgarnęli komplet punktów.

Olimpia Zambrów – Odra Opole 1:2 (1:1)
Bramki: Fabian Piasecki 28 – Mateusz Gancarczyk 45, Szymon Skrzypczak 79

Olimpia Zambrów: Piotr Czapliński – Marcin Byszewski, Michał Kuczałek, Błażej Cyfert, Hubert Kotus (85' Karol Buzun) – Jakub Bach (81' Kacper Falon), Daniel Michałowski, Łukasz Grzybowski, Patryk Brzeski (61' Sebastian Szerszeń), Karol Zieliński (74' Marcin Przybylski) – Fabian Piasecki

Odra Opole: Tobiasz Weinzettel – Bartosz Sobczyński, Szymon Przystalski, Mateusz Bodzioch, Łukasz Winiarczyk – Mateusz Wrzesień (63' Rafał Brusiło), Waldemar Gancarczyk, Mateusz Peroński, Marcin Niemczyk (69' Marcin Stasiowski), Mateusz Gancarczyk (63' Marek Gancarczyk) – Dawid Wolny (63' Szymon Skrzypczak)