Opera i Filharmonia Podlaska bez dyrektora

2020.11.23 08:52
Prof. Ewa Iżykowska-Lipińska nie chce już szefować Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.
Opera i Filharmonia Podlaska bez dyrektora
Fot: OiFP/archiwum własne

Prof. Ewa Iżykowska-Lipińska złożyła rezygnację ze stanowiska dyrektora Opery i Filharmonii Podlaskiej. Pismo w tej sprawie wpłynęło do urzędu marszałkowskiego.

- Powodem rezygnacji są względy osobiste - informuje Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Podlaskiego.

Ewa Iżykowska-Lipińska kierowała OiFP od 1 września 2019 roku.

To śpiewaczka i aktorka, która występowała na scenach koncertowych oraz operowych z tak wybitnymi artystami, jak Ramon Vargas, Mauro Trombetta, Reinhardt Brussman, Louis Gentile, Yvonne Naef i inni. Jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych konkursów, m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki K. Szymanowskiego, Belvedere w Wiedniu czy Mozart Competition w Alessandrii, Włochy. Prowadzi klasy mistrzowskie w Stanach Zjednoczonych, we Włoszech, Korei Południowej, Austrii i w Polsce. Współpracuje jako konsultant wokalny z teatrami dramatycznymi i muzycznymi, wydawnictwami płytowymi oraz filmowymi. Jest również wykładowcą w Polskiej Akademii Nauk (zajęcia z retoryki). Włada biegle 5 językami: włoskim, rosyjskim, niemieckim, angielskim i francuskim.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1301 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39