Opera Młodych i spotkanie z gwiazdą

dodane dnia: 2014-01-16 przez: cmg01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Opera Młodych i spotkanie z gwiazdą
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2014-01-18
Zapraszamy na kolejny koncert Opery Młodych oraz na spotkanie z Rafałem Bartmińskim.

O godzinie 16.00 w Foyer OiFP przy ul. Odeskiej 1 prezentować się będą uczniowie Prywatnej Szkoły Muzycznej I st. nr 3 w Białymstoku kierowanej przez Mieczysława Limbergera oraz młodzi pianiści z Miejsko – Gminnego Centrum Kultury w Choroszczy.
Program koncertu przygotowują uczniowie wspólnie z nauczycielami. Dla młodych muzyków - to niezwykła okazja, by przed publicznością, w profesjonalnych warunkach, pokazać swoje umiejętności. Dla nauczycieli – to możliwość zaprezentowania efektów wielu żmudnych godzin pracy. Opera Młodych to wspólny projekt OiFP oraz szkół muzycznych funkcjonujących w regionie. Pierwszy koncert odbył się we wrześniu ubiegłego roku podczas Urodzin Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Sobotnią Operę Młodych uświetni występ Oktetu Wokalnego GAUDIUM. Zespół powstał ponad 20 lat temu z inicjatywy zaprzyjaźnionych ze sobą studentów ówczesnej Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie Filii w Białymstoku. Nagradzany był na wielu konkursach i festiwalach, koncertował w całej Polsce zadziwiając rozległością repertuaru (rozciągającego się od madrygału, polifonii renesansu, przez muzykę ludową, kolędy aż po muzykę popularną i rozrywkową) i radością wykonań. W sobotę GAUDIUM zaśpiewa w nietradycyjny sposób tradycyjne polskie kolędy.

O godzinie 17.17 Wojtek Koronkiewicz zaprasza na kolejne Spotkanie z Gwiazdą. Tym razem dziennikarz rozmawiać będzie z Rafałem Bartmińskim – znakomitym polskim tenorem goszczącym na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej. Obecnie widzowie OiFP mogą podziwiać jego znakomitą pełną emocji kreację w operze Verdiego „Traviata”. Wciela się tam w postać Alfreda Germont - arystokraty zakochanego w głównej bohaterce Violetcie Valery.

Rafał Bartmiński urodził się w Lublinie. Już w trakcie pierwszego roku studiów rozpoczął intensywną działalność koncertową. Na scenie operowej zadebiutował partią Leńskiego w „Eugeniuszu Onieginie” Czajkowskiego (Teatr Wielki - Opera Narodowa, 2002). W 2003 i 2005 roku odbył tournée po Niemczech, Austrii, Szwajcarii śpiewając partię Tamina w „Czarodziejskim flecie” Mozarta. Właśnie tą partią w 2005 roku zadebiutował na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu. Od 2006 roku stale współpracuje z Operą Wrocławską jako: Nemorino w „Napoju miłosnym” Donizettiego, Pasterz w „Królu Rogerze” Szymanowskiego, Gabriel w „Raju utraconym” Pendereckiego, Stefan w „Strasznym dworze” Moniuszki, Don Ottavio w „Don Giovannim” Mozarta. W 2009 roku zadebiutował w moskiewskim teatrze Bolszoj (jednym z najważniejszych teatrów operowych świata) jako Tamburmajor w operze „Wozzeck” Berga, w reżyserii cenionego Dmitra Tcherniakova. Bartmiński stale współpracuje z większością najlepszych polskich orkiestr i filharmonii m. in.: Filharmonią Narodową, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Polską Orkiestrą Radiową, Sinfonią Varsovią oraz Filharmonią Krakowską.

Wstęp na Operę Młodych, koncert Oktetu Wokalnego GAUDIUM i Spotkanie z Gwiazdą - wolny!

Dla dzieci Opera i Filharmonia Podlaska przygotowuje specjalne siedziska i słodkie niespodzianki.

Patronat medialny
Portal Miejski BiałystokOnline

886 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39