Opera rozpoczyna nowy sezon artystyczny. Jakie ma plany?

2020.09.24 10:16
W najbliższy piątek Opera i Filharmonia Podlaska zainauguruje 66. sezon artystyczny 2020/21. Podczas koncertu zabrzmią utwory m.in. Krzysztofa Pendereckiego i Ludwiga van Beethovena.
Opera rozpoczyna nowy sezon artystyczny. Jakie ma plany?
Fot: Michał Heller/OiFP-ECS

Inauguracja sezonu przy Odeskiej

Na dużej scenie przy Odeskiej melomani usłyszą Adagio z III Symfonii Krzysztof Pendereckiego, IV Symfonię B-dur op. 60 Ludwiga van Beethovena oraz Mszę C-dur "Koronacyjną" KV 317 Wolfganga Amadeusza Mozarta. Orkiestrę, Chór - przygotowany przez prof. Violettę Bielecką - i solistów poprowadzi Maestro Mirosław Jacek Błaszczyk. Zaśpiewają: Małgorzata Trojanowska - sopran, Joanna Motulewicz - alt, Paweł Cichoński - tenor, Dominik Opaliński - bas. Początek koncertu o godz. 19.00.

Opera i Filharmonia Podlaska z radością wraca do regularnych spotkań z muzyką najsłynniejszych kompozytorów, z artystami Opery i Filharmonii Podlaskiej i znakomitymi gośćmi. Koncerty poprowadzą m.in. Antoni Wit, Mirosław Jacek Błaszczyk, Maciej Żółtowski czy Dawid Runtz.

Premiery w nowym sezonie

66. sezon artystyczny w Operze będzie wyjątkowy - zarówno zespół, jak i publiczność muszą stosować się do obostrzeń sanitarnych. Widownia może być wypełniona tylko w połowie.

Jakie są plany Opery? Na styczeń 2021 roku zaplanowana jest premiera operetki "Wesoła wdówka" F. Lehára w reżyserii Michała Znanieckiego. W niedzielę (27.09) odbędą się przesłuchania solistów do tej produkcji.

Kolejna premiera to opera "Eugeniusz Oniegin" Piotra Czajkowskiego. Miała odbyć się w poprzednim sezonie artystycznym, ale została odwołana ze względu na pandemię koronawirusa.

Na zakończenie sezonu 2020/21 OiFP pokaże operę "Verbum nobile" Stanisława Moniuszki. Opera ta w wersji koncertowej została zagrana przez OiFP na początku września.

W planach Opera ma też kilka festiwali, m.in. Festiwal im. Krzysztofa Pendereckiego oraz Festiwal Pucciniego.

Nie zabraknie propozycji dla dzieci - muzycznych bajek "Księga dżungli" oraz "Brzydki kaczorek". Starsi widzowie mogą wybrać się na musicale "Jesus Christ Superstar" i "Doktor Żywago", które wracają na scenę.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

Polecamy
24Holiday
24Holidayul. Czesława Miłosza 2 lok. 61 (Galeria Biała)
15-265 Białystok
www.24holiday.pl

Więcej informacji
1101 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39