Opera w nowym miejscu. Specjalne punkty powstaną również w Łomży i Suwałkach

2014.02.16 00:00
"Opera bliżej ciebie" - pod takim hasłem otwarty został w sobotnie południe specjalny punkt informacji i sprzedaży w centrum Handlowym Auchan przy ul. Hetmańskiej w Białymstoku.
Opera w nowym miejscu. Specjalne punkty powstaną również w Łomży i Suwałkach
Fot: Michał Heller/OiFP-ECS

Samo otwarcie miało szczególną formę. Pasażem handlowym przeszedł Chór Dziecięcy Opery i Filharmonii Podlaskiej ubrany w stroje z musicalu "Korczak". Dzieciom towarzyszyli soliści śpiewający w "Korczaku": Rafał Supiński, Anna Wolfinger, Monika Ziółkowska. Zaskoczeni odwiedzający galerię handlową nagle znaleźli się w innej roli - w roli publiczności. Popłynęły znane z musicalu piosenki. "W ruch poszły" aparaty i kamery w telefonach komórkowych. Koncert publiczność nagrodziła brawami.

To nowa odsłona współpracy Opery i Filharmonii Podlaskiej z Centrum Handlowym Auchan Hetmańska. Od dzisiaj zabiegani białostoczanie i mieszkańcy okolicznych miejscowości przyjeżdżający robić tu zakupy, będą mogli na chwilę zatrzymać się, by dowiedzieć się, co przygotowuje Opera, zarezerwować lub kupić bilet, obejrzeć kostiumy sceniczne i podziwiać zdjęcia przygotowane przez operowego fotografa Michała Hellera. Dodatkowo w połowie marca rozpoczną się przy Hetmańskiej zajęcia edukacyjne skierowane do dzieci.

- Takie punkty powstaną także w Łomży i Suwałkach - zapowiada Roberto Skolmowski, dyrektor Opery.

Kasa OiFP przy ul. Hetmańskiej czynna będzie w dni powszednie w godz. 14-20, w soboty i niedziele - 12-20.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

836 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39