Opera wznawia działalność po koronawirusowej przerwie

2020.10.14 10:47
W sobotę (17.10) Opera i Filharmonia Podlaska wznawia zawieszoną na tydzień działalność.
Opera wznawia działalność po koronawirusowej przerwie
Fot: Michał Heller/OiFP-ECS
Musical "Jesus Christ Superstar"

Przerwa na afiszu była spowodowana wykryciem koronawirusa m.in. u występującego w musicalu "Jesus Christ Superstar" artysty. Drugi przypadek koronawirusa dotyczy artysty pracującego w białostockiej placówce. I tak teraz Opera i Filharmonai Podlaska będzie nadrabiała wydarzenia odwołane 9, 10, 11 i 16 października.

Nowe terminy spektakli i koncertów

"Jesus Christ Superstar" z 16 października, z godz. 19.00 został przełożony na 17 października (godz. 15.00) zaś spektakl z godz. 11.00 na 11 grudnia (godz. 11.00).

Spektakl 17 października o godz. 19.00 odbędzie się bez zmian. Z kolei 18 października musical o godz. 14.00 zobaczą widzowie, którzy zakupili bilety w kasie, zaś o godz. 18.00 widzowie z biletami zakupionymi online.

Na 11, 12 i 13 grudnia zaś przeniesiono spektakle z 9, 10 i 11 października.

Znamy też już nowe terminy części innych wydarzeń. I tak retransmisje opery "Holender tułacz" w ramach cyklu The MET: live in HD zaplanowane pierwotnie na 10 i 15 października będą miały miejsce 17 października (o godz. 18.55) i 18 października (o godz. 17.00).

Trwa natomiast ustalanie nowych terminów pierwszego koncertu z cyklu "Jesień z Chopinem" (planowany był na 11 października), koncertu zespołu The Backwards (miał zagrać 14 października) oraz koncertu abonamentowego "Inspiracje, dedykacje" (na afisz wpisany był na 16 października).

Co z biletami?

Bilety na przeniesione wydarzenia, które zostały kupione w kasach OiFP, można zwrócić zgodnie z pkt 3 regulaminu: https://www.oifp.eu/regulamin/. Zwrot biletu może nastąpić wyłącznie za okazaniem dokumentu zakupu. Zwrot należności za zwracany bilet następuje w tej samej formie płatności, w której dokonano zapłaty za bilet (gotówka, przelew, karta płatnicza) i wyłącznie na te karty i rachunki bankowe, z których dokonano płatności za nabywane bilety.

Bilety na przeniesione wydarzenia, które zostały kupione w serwisie Bilety24, można zwrócić do dnia 30 października. Prośbę o ewentualne dokonanie zwrotu biletu zakupionego online można przesłać na adres bilety@oifp.eu dołączając bilet elektroniczny oraz prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz adresu e-mail osoby kupującej bilet. Zwroty zostaną wykonane tą samą drogą, którą została dokonana płatność, zarówno w przypadku płatności przelewem bankowym, BLIKiem jak i kartą, z zastrzeżeniem terminu zgodnie ze wskazaniem operatora kart płatniczych, do 31 dni.

Zwroty biletów grupowych mogą być zrealizowane wyłącznie przez osoby, które wykupiły wcześniej bilety grupowe (przelew, gotówka, wpłaty na konto).

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 9 października 2020 r., zarówno w strefie żółtej, jak i czerwonej, wydarzenia kulturalne w przestrzeni zamkniętej mogą się odbywać z udziałem 25 % publiczności, dlatego dostępne będzie co czwarte miejsce na widowni. W związku z tym, obsługa widowni wskaże miejsce do zajęcia zgodnie ze strefą cenową na bilecie, możliwie blisko zakupionych miejsc.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

824 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39