Opowieść o tolerancji i inności. Spotkanie "Różnorodność świata" [BILETY]

2023.02.22 15:37
Dzięki podróżom możemy poznawać inne kultury, ludzi. Nie ma na świecie drugiego takiego samego miejsca czy człowieka. Najbliższe spotkanie w cyklu "Ciekawi świata" dedykowane jest dzieciom. Gościem będzie Przemysław Supernak.
Opowieść o tolerancji i inności. Spotkanie "Różnorodność świata" [BILETY]
Fot: Przemysław Supernak
Chiny "Trzy Pagody"

Tak bardzo odległe kraje i ich odmienne kultury potrafią być zaskakujące. Niektóre zwyczaje innych ludzi mogą wydawać się dziwne, niezrozumiałe. Jednak warto je poznawać i oswajać. Natomiast to, co dla nas "normalne", dla mieszkańców innych kontynentów może być całkiem egzotyczne.

Dlaczego będąc w Azji, lepiej nie podawać ludziom lewej ręki? Jak zachować się w meczecie lub buddyjskiej świątyni? Czego nie możemy robić w podróży? Świat pełen jest różnic kulturowych i warto je rozumieć. Jednak na końcu może okazać się, że o wiele więcej nas łączy, niż dzieli.

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza wszystkie dzieci na opowieść o tolerancji i poznawaniu świata. Będzie to fascynująca podróż w głąb innych kultur, obyczajów, ale i natury. Przemysław Supernak okrasi swoją narrację zdjęciami m.in. z Indii, Nepalu, Chin, Birmy, Indonezji, Maroka i Tanzanii. Nie zabraknie faktów i ciekawostek z zakresu geografii czy historii.

Supernak jest podróżnikiem, przewodnikiem i pilotem wycieczek. Organizuje także wyprawy i imprezy podróżnicze. Oprócz tego fotografuje, promuje turystykę oraz prowadzi bloga SuperGlob. Przemysław Supernak ma w sobie niezwykłą ciekawość świata, ludzi i nowych miejsc.

Spotkanie "Różnorodność świata" odbędzie się w klubie Fama w sobotę (25.02), o godz. 11:00. Bilety w cenie 15 zł można kupić w kasie kina Forum, w kasie Centrum im. Ludwika Zamenhofa, a także przez stronę internetową Białostockiego Ośrodka Kultury.

U nas możecie wygrać zaproszenia na to wydarzenie: KONKURS.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1430 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39