Oprowadzanie dla osób niesłyszących i artystyczne warsztaty rodzinne

2023.07.10 16:31
W ramach wystawy "Galeria to kurnik artyści to kury a sztuka to jajka kur", Galeria Arsenał w Białymstoku organizuje oprowadzanie w polskim języku migowym. Wydarzenie będzie połączone z warsztatem rodzinnym "Kim jest kura a czym jest jajko?".
Oprowadzanie dla osób niesłyszących i artystyczne warsztaty rodzinne
Fot: Tytus Szabelski-Różniak
Wystawa "Galeria to kurnik artyści to kury a sztuka to jajka kur"

"Galeria to kurnik, artyści to kury, a sztuka to jajka kur" jest najnowszą wystawą w Galerii Arsenał w Białymstoku. Ekspozycja jest współtworzona przez dzieci i przedstawia ich spojrzenie na sztukę współczesną.

W ramach wystawy zorganizowano oprowadzanie w Polskim Języku Migowym. Prowadzić je będzie Agnieszka Kołodziejczak, niesłysząca absolwentka Akademii Sztuk Pięknych, która jest również zaangażowana w Stowarzyszenie Twórców Niepełnosprawnych "Nasza Galeria". Jest artystką multimedialną, specjalizującą się w malarstwie i fotografii, inspirowanej m.in. kulturą japońską, tańcem butoh oraz postaciami kobiet androgynicznych ze świata mody.

Oprowadzanie w polskim języku migowym jest doskonałą okazją dla osób z dysfunkcją słuchu, aby w pełni cieszyć się sztuką i uczestniczyć w inspirujących działaniach artystycznych.

Tego samego dnia zostaną także przeprowadzone warsztaty rodzinne "Kim jest kura a czym jest jajko?", w trakcie którego dzieci wraz z rodzicami będą miały okazję zgłębić tematykę natury i istoty sztuki. Warsztaty są inspirowane metodą Arno Sterna oraz tkaninami Małgorzaty Mirgi-Tas.

Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Oprowadzanie połączone z warsztatem odbędzie się w sobotę (15.07) o godz. 11:00.

Więcej informacji: Oprowadzanie w PJM połączone z warsztatem rodzinnym "Kim jest kura a czym jest jajko?"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1308 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39