Original Source Up To Date 2012. Jazda na festiwal!

2012.09.17 00:00
Trwa wielkie odliczanie do 3. edycji Original Source Up To Date Festivalu. Poznaj najświeższe nowości i istotne szczegóły techniczne, które ułatwią dotarcie na imprezę i pomogą dobrze się bawić.
Original Source Up To Date 2012. Jazda na festiwal!
Fot: materiały organizatora
Kadr z filmu "The real thing". Pani Eugenia jedzie na Original Source Up To Date Festival 2012!

- W związku ze wzmożonym ruchem na ulicy Węglowej, który pojawia się co roku, w trosce o dobro mieszkańców ul. Węglowej oraz okolicy, pragniemy poinformować że podczas trwania festiwalu ograniczony zostanie ruch kołowy. Na ul. Węglowej, Fabrycznej, Wąskiej, Siedleckiej będą mogły poruszać się jedynie pojazdy mieszkańców, okolicznych firm i organizatorów festiwalu. Uczestników festiwalu przyjeżdżających autami zapraszamy na parking przy drugim fragmencie ulicy Traugutta, przy nieczynnym dworcu Białystok Fabryczny. Znajduje się on ok. 400m od miejsca festiwalu. Drogę do parkingu stosownie oznakujemy - informują organizatorzy OSU2D8.

Nie samą muzyką żyje człowiek...

Uzupełnieniem programu festiwalu są atrakcje kulturalno-artystyczne. Na piątkowej (21.09) scenie Stan Skupienia zaprezentowany zostanie Wideotomik "C()n Du It" Katarzyny Giełżyńskiej. To zbiór poetyckich klipów słowno-muzycznych, prezentujących najważniejsze zjawiska w kulturze wizualnej. Intensywne, wyraziste oraz stawiających pytania o miejsce człowieka w sferze on-line i o tożsamość w czasach awatarów. oraz ironiczne obrazy zyskują postać wideofraszek - Giełżyńska humorystycznie ukazuje internetowe "rytuały", jak klikanie, czatowanie czy postowanie. Kultura interfejsu, de con strukcja człowieka oraz kastracja tożsamości i ciała - wszystko to w pierwszym w Polsce wideotomiku poezji animacyjnej. Autorką pracuje jako motion grafik w czeskiej telewizji, tworzy animację, montuje i reżyseruje. Od 7 lat mieszka w Pradze.

Natomiast w sobotę, 22 września, bezpośrednio przed rozpoczęciem drugiego dnia festiwalu Original Source Up To Date, odbędą się II Mistrzostwa Polski w Turbogolfa. Każdy chętny może wystartować, wystarczy wolne popołudnie ( w godz. 13-17) i dobre chęci. O resztę zadbają organizatorzy ze Stowarzyszenia Kreatywne Podlasie.

Dodatkowo, przez dwa dni i dwie noce festiwalu w specjalnie zaaranżowanym kinie festiwalowym w magazynie na Węglowej wyświetlanych będzie około 200 filmów z okazji X-lecia akcji Filmowe Podlasie Atakuje!

Goście z Białorusi, wstęp dla niepełnoletnich

Organizatorom udało się zdobyć darmowe wizy dla białoruskich fanów festiwalu. Dzięki temu kilkadziesiąt osób będzie mogło przyjechać na festiwal i cieszyć się obecnością ich ulubionych artystów.

- Serdecznie dziękujemy pani konsul Katarzynie Grzechnik oraz panu Anatolowi Wapowi - dyrektorowi Departamentu Kultury w Podlaskim Urzędzie Marszałkowskim za ogromną pomoc w realizacji pomysłu. Z ramienia stowarzyszenia Pogotowie Kulturalno Społeczne (organizatora festiwalu) projekt koordynował Robert Matyszewski oraz Konstantin Lipawko - promotor festiwalu po białoruskiej stronie granicy - zaznaczyli organizaotrzy.

Kolejną istotną informacją jest wstęp dla uczestników poniżej 18 lat.C ytując regulamin imprezy: "Osoby niepełnoletnie mogą wejść na teren imprezy jedynie pod opieką osoby dorosłej i muszą spełniać następujące warunki: - Posiadać dowód tożsamości ze zdjęciem (prawo jazdy lub paszport); - Mieć przy sobie podpisaną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na uczestnictwo w imprezie, zawierającą dane osoby, pod opieką której nieletni będzie przebywać na terenie festiwalu, wraz z ksero dowodu tożsamości rodzica lub opiekuna prawnego (dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport). Legitymacja szkolna lub studencka nie jest dokumentem tożsamości i nie będzie uznawana".

Stoiska firmowe

Jak informują organizatorzy,na festiwalu znajdzie się również miejsce dla strefy merchendise. Będą się w niej prezentować firmy i inicjatywy związane z dziedzinami poruszanymi przez festiwal.

- Z kilkunastu partnerów, z którymi nawiązaliśmy współpracę, najbardziej chcielibyśmy pochwalić się sponsorami przebudowy przestrzeni na Węglowej, czyli Asko Budownictwo, Benmar, Globart Print. Producent renomowanych monitorów studyjnych, firma APS, która na podstawie opaski festiwalowej oferuje uczestnikom 20% rabat na zakup monitorów własnej produkcji. Poza wspomnianymi pojawią się m.in. firmy takie jak: Sideone czy Hakobo oraz sklepik festiwalowy Original Source Up To Date - dodali.

Jak co roku, tydzień po zakończeniu festiwalu odbędzie się after party w klubie Metro. 29 września od godz. 21 zagrają Dje związani z festiwalem, m.in. Dtekk, Auricom, Kwik Eklektyk, Adz, ale także młode talenty. Z opaską karnetową wstęp wolny. Patronujemy festiwalowi.

Przeczytaj także: Original Source Up To Date 2012

Posłuchaj tegorocznych artystów

Magdalena Gorbacz
magda.g@bialystokonline.pl

1148 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39