Original Source Up To Date Festival bez wsparcia ministerstwa. Docenione inne projekty

2013.03.08 00:00
Festiwal Original Source Up To Date nie znalazł się na liście imprez dofinansowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Original Source Up To Date Festival bez wsparcia ministerstwa. Docenione inne projekty
Fot: M. Gorbacz

Resort przedstawił wyniki już drugiego rozdania środków w ramach programu "wydarzenia artystyczne - priorytet muzyka". Wśród dofinansowanych imprez nie znalazł się Original Source Up To Date Festival, znakomity festiwal muzyki elektronicznej od kilku lat odbywający się na terenie kompleksu przy ul. Węglowej.

Organizatorzy imprezy z Pogotowia Kulturalno-Społecznego nie mogą już liczyć na dotację, pozostaje walka o sponsorów. Trudno ukryć im rozczarowanie – festiwal Up To Date jest bowiem jedną z najlepiej rozwijających się imprez w Białymstoku. Co roku uczestniczą w nim tysiące osób, także z innych miast. W ubiegłym roku minister wsparł imprezę kwotą 110 tys. zł.

Powiodło się innym inicjatywom z Podlaskiego. Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie "Miłośnicy Muzyki Cerkiewnej" na organizację XXXII Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej oraz Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży na Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki Sacrum et musica. Pieniądze trafią także do Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku, który zorganizuje V Festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus. Organizatorzy wymienionych wydarzeń otrzymają w sumie 250 tys. zł.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl
642 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39