Original Source Up To Date Festival. Zmiany w line-upie, nowi artyści

2013.08.13 00:00
Dziś organizatorzy imprezy poinformowali o zmianach w line-upie. Niestety z przyczyn od nich niezależnych R.A. the Rugged Man nie będzie mógł wystąpić na festiwalu. Jego miejsce zajmie absolutna legenda rapu - Das EFX.
Original Source Up To Date Festival. Zmiany w line-upie, nowi artyści
Fot: materiały organizatora

Das EFX to powstała w 1988 roku grupa hip hopowa składająca się z MC's Drayz oraz Skoob'a. Zostali zauważeni przez EPMD podczas lokalnego, nowojorskiego konkursu talentów. Dzięki temu, dostali szansę pokazania się całemu światu debiutanckim albumem z 1992 roku Dead Serious. Oczywiście szansa została w pełni wykorzystana - płyta zdobyła tytuł platynowej. Das EFX to jedna z grup, która nadała kształt współczesnemu hip-hopowi. Ich nietypowe flow charakteryzujące się końcówką -iggedy dodawaną do niektórych słów, które oni sami nazywają sewage (pol. ścieki), skierowało kolejne fale raperów na zupełnie nowy tor myślenia o słowach, rymach oraz układaniu rytmiki w swoich tekstach.

To nie wszystkie festiwalowe informacje. Do line-upu dołączyli nowi artyści - Diox, Tede i Sir Michu. Łączą siły, żeby zrobić na rodzimej scenie porządek. Diox jest jednym z najbardziej cenionych raperów młodego pokolenia, zdobywał względy ludzi jako część Hifi Bandy, oraz na Original Source Up To Date. Tede natomiast urósł już do rangi legendy warszawskiej sceny. Jego ostatni album, "Elliminati" przyniósł mu chyba większą sławę niż "S.P.O.R.T.". Dodatkiem do szanownych dżentelmenów jest wszechstronny, utalentowany, odpowiedzialny za warstwę muzyczną na albumach Tedego producent - Sir Michu. Ich album, "Przypadek #Niesondze", ukaże się w październiku, ale jego promocja już trwa.

Sceny Stan Skupienia i Technosoul swoją mocą zasili z kolei jeden z najlepszych soundsystemów świata - Funktion One. W połączeniu z zaawansowaną adaptacją akustyczną hali na Węglowej, Funktion One gwarantuje dźwięk na najwyższym poziomie. Sprzęt tej marki zostanie również wykorzystany podczas Pozdro Techno Party, czyli before party 17 sierpnia w Warszawie.

Festiwal Original Source Up To Date odbędzie się w dniach 20-21 września na terenie kompleksu Węglowa. Portal BiałystokOnline.pl jest patronem medialnym imprezy.

Program, szczegóły, bilety:

Original Source Up To Date Festival

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1649 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39