Original Source Up To Date. Rośnie apetyt na wrzesień

2012.06.19 00:00
Prawie 30 artystów, 5 scen, spotkanie legend ze zwiastunami nowych trendów, oryginalna oprawa artystyczna, nowy sponsor tytularny, czyli najbardziej dynamicznie rozwijający się festiwal w Polsce - Orginal Source Up To Date po raz trzeci w Białymstoku! Rezerwujcie czas 21 i 22 września na nowe doznania!
Original Source Up To Date.  Rośnie apetyt na wrzesień
Fot: M.Gorbacz

Nieszablonowa fuzja muzyki i sztuk wizualnych

Nic dziwnego, że w Polsce Up2d8 zyskał tytuł najbardziej dynamicznie rozwijającego się festiwalu. Przez dwie edycje dwukrotnie zwiększyła się liczba uczestników (w 2011r na festiwalu bawiło się około 6000 osób), wydarzenie wydłużyło się do dwóch dni, a jego budżet powiększył się aż pięciokrotnie. Organizatorzy cieszą się ze wsparcia Urzędu Miasta, Urzędu Marszałkowskiego, Ministerstwa Kultury, a także nowego sponsora tytularnego.

- Co ciekawsze, sponsor odezwał się do nas sam już przed drugą edycją. To prawdziwy ewenement - zdradził Jędrzej Dondziło, jeden z organizatorów fesitwalu. Umowa z Original Source, producentem nietuzinkowych i energetycznych żeli pod prysznic została podpisana na trzy lata. Celem marki jest wspieranie działań nowatorskich i jak najbardziej nierutynowych, a za takie wydarzenie Original Source uważa białostocki Festiwal Up To Date.

- Chcemy, by po festiwalu ludzie mieli wrażenie, że uczestniczyli w czymś wyjątkowym. By to nie były tylko występy muzyczne, a wydarzenie artystyczne. Chcemy jeszcze mocniej zaskoczyć, lecz nie tzw. jajem, a artyzmem - wyznał Dtekk.

Ideą Original Source Up To Date jest połączenie muzyki i sztuk wizualnych. Stworzenie niepowtarzalnej formuły i atmosfery.

- Łączymy muzykę elektroniczną z hip-hopem na dużą skalę, ale nie jesteśmy festiwalem przekrojowym. Nie chcemy być dla wszystkich, a dla określonej grupy ludzi - zaznaczył Dtekk. Chcemy, by nasz festiwal cechował się kameralną, wręcz intymną atmosferą. By na nim każdy bawił się w pełni i na luzie, a nie w ścisku tłumu - dodał.

Artyści Orginal Source Up To Date 2012

Za 3 miesiące podczas wielkiego finału, 21 i 22 września na terenie powojskowych kompleksów magazynowych przy ulicy Węglowej 8 w Hip-Hop Tencie i na scenach: Eloktronika, Stan Skupienia, Technosoul i Home Sweet Home wystąpią zarówno legendy, jak i artyści, którzy zdaniem organizatorów są wyznacznikami przyszłych trendów.

Hip-Hop Tent

Tak jak w roku ubiegłym artyści hip-hopowi wystąpią w wielkim namiocie. Zagrają reprezentanci różnych stylów, krajów, początkujące "młode koty" oraz legendy. Zagra Tworzywo Sztuczne, czyli Fisz i Emade - wymykający się klasyfikacjom duet braci Waglewskich. Wystąpi także Ten Typ Mes, okrzyknięty polskim Kanye West'em. Gwiazdą tej sceny z pewnością będzie Evidence - jedna z najbardziej znanych ekip hip-hopowych z USA. Również na Węglowej wystąpi reaktywowany specjalnie na życzenie organizatorów BAQ BAQ TO JEST SKŁAD, czyli legendarna obsada zespołu Kaliber 44 (Abradab, Joka, DJ Feel-X), wzmocniona o Gutka i CNE. Co więcej, zagra światowej sławy beatboxer Eklips. NIe zabraknie także artystów tj. Gruby Mielzky, The Returners, Czarny & Tas. Lokalną scenę będzie reprezentować Hukos i Cira.

Stan skupienia i Home Sweet Home

Jak powiedzieli organizatorzy, celem sceny Stan Skupienia jest prezentacja muzyki, która skłania do kontemplacji, a nie szalonej zabawy i głośnego rozmawiania.

Tą scenę nawiedzi legenda dub techno rodem z Detroit - Rod Modell z projektem Deepchord live. Pojawi się także Ifan Dafydd, nazywany kolejnym Jamesem Blakiem. Lokalnym akcentem będzie występ zespołu Zerova z projektem Gombrowicz oraz performance Teatru Kolegtyw. Co więcej, klimaty nasączone IDM-em, electro, acidem, organicznymi dźwiękami i fortepianowymi pasażami zaserwuje Kettel, a fanów gatunku z pewnością zaintryguje niemiecki projekt Dopplereffekt live!

Nowością tegorocznego festiwalu jest scena Home Sweet Home. Podczas dwóch dni wystąpią na niej artyści związani z ekipami: U Know Me Records, Dobre Bity i Elektropunkz.

Eloktronika i Technosoul

Scena Eloktronika obraca się wokół wielu gatunków muzycznych, które mniej lub bardziej ściśle związane są z tzw. 'Bass Music'. Jako herosi drum and bassu wystąpią EVOL INTENT . Kolejnym gościem festiwalu jest Coki z DIGITAL MYSTIKZ, jeden z pionierów dubstepu. Do grona artystów tej sceny dołączył również FLAKO, beatmaker nowego pokolenia. Scenę uzupełni polski towar eksportowy, Tom Encore.

Technosoul stage również obfituje w znakomitości. Ferenc E. van der Sluijs, znany jako I-F to weteran holenderskiej sceny muzyki elektronicznej. Dj, radiowiec, producent, działacz. Nie ma fana elektro, italo, disco, który go nie zna. DJ ASSAULT to najbardziej znana postać gatunku ghetto-tech wywodzącego się z Detroit. W tym roku mija 30 lat odkąd zaczął zajmować się atakowaniem ludzi niskimi częstotliwościami. Również zza oceanu przyleci do n DVS1. Wystąpią także: Luke Slater, który od około 20 lat jest jedną z kluczowych postaci światowego techno, Vakula - ukraiński DJ, który pokaże czym jest prawdziwy Konotop House, Hadamard z pierwszym live setem w Polsce oraz Shifted aka Pacific Blue aka Relay - prawdopodobnie najszybciej wspinająca się na szczyt osoba w świecie techno.

Warto już dziś zaopatrzyć się w karnety dostępne w II puli cenowej. Pierwsza została wysprzedana w trzy tygodnie po ogłoszeniu. Szczegóły na stronie: http://up2d8.pl. Bialystok Online objął wydarzenie patronatem medialnym.

Zobacz także: Ambient Park z Williamem Basinski

Magdalena Gorbacz
magda.g@bialystokonline.pl

821 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39