Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podlaskiej wyrusza na tournée koncertowe po Francji

2007.12.03 00:00
3 grudnia 2007 orkiestra symfoniczna Filharmonii Podlaskiej wyrusza na tournée koncertowe po Francji.

Pobyt Orkiestry we Francji obejmie cykl dwóch koncertów, które odbędą się: 5 grudnia 2007 roku o godz. 20.30 w Salons d'Honneur de l' Hotel Ville de Levallois w Levallois-Perret oraz 6 grudnia 2007 roku o godz. 20.30 w Kościele Eglise de la Madeleine w Paryżu. Podczas koncertów pod batutą Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego usłyszymy dzieła muzyki klasycznej: Aleksandra Tansmana - Wariacje na temat Frescobaldiego, Wolfganga Amadeusza Mozarta - Symfonię nr 41 "Jowiszową" C-dur KV 551, Piotra Mossa - Intradę na orkiestrę symfoniczną i Georgesa Bizeta - Symfonię C-dur.

Projekt koncertowy pn. "Zagraniczne tournée Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podlaskiej: Levallois-Perret i Paryż w 110 rocznicę urodzin Aleksandra Tansmana (promocja płyty CD z utworami kompozytora)" jest realizowany ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu operacyjnego "Promocja kultury polskiej za granicą".

Podczas planowanych występów Zespołu we Francji pragniemy przybliżyć także twórczość polskiego kompozytora - Aleksandra Tansmana, poprzez promocję ostatniej płyty CD Orkiestry z utworami twórcy. Francja, a w szczególności Paryż, był drugą ojczyzną kompozytora dzięki której mógł On w pełni realizować swoje twórcze powołanie i istnieć na estradach koncertowych całego świata. Wierzymy, iż koncerty te staną się ważnym hołdem i podziękowaniem złożonym nie tylko twórcy, ale także wszystkim paryskim melomanom i przyjaciołom kompozytora.

Od wielu już lat, z ogromną satysfakcją Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej występuje w kraju i za granicą. Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego idea koncertowania poza granicami kraju stała się kolejny raz realna.
Już teraz serdecznie zapraszamy na koncerty.


1412 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39