Os. Wygoda. Zboczeniec atakował samotne kobiety

2014.07.17 00:00
Do białostockiego sądu rejonowego trafił akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu Adamowi K. Mężczyzna napadał na samotne kobiety, dotykał je w miejscach intymnych i groził gwałtem.
Os. Wygoda. Zboczeniec atakował samotne kobiety
Fot: ŁW

Sprawa dotyczy wydarzeń z kwietnia bieżącego roku. Właśnie wtedy do białostockich policjantów zgłosiła się pierwsza kobieta, która opowiedziała, że w tunelu przy ulicy Sienkiewicza napadł na nią mężczyzna. Mężczyzna skrępował ręce kobiety i zasłonił jej dłonią usta, aby nie mogła krzyczeć. Napastnik dotykał ją w miejscach intymnych, po czym popchnął na ziemię i uciekł. Niestety kobieta nie zdążyła zobaczyć dokładnie jego twarzy. Podobne zdarzenia miały miejsce kilkanaście dni później w okolicach przystanku autobusowego na białostockiej Wygodzie. Rano w okolicach ul. Pułkowej mężczyzna najpierw napadł na jedną z kobiet i uciekł, a kilkanaście minut później przewrócił jej koleżankę z pracy na ziemię i groził, że ją zgwałci. Przestraszona kobieta zdołała się wyrwać i uciec.

Dwie ostatnie kobiety dokładnie widziały zboczeńca i opisały go policji. Mężczyznę udało się znaleźć dzięki monitoringowi zainstalowanemu w autobusach miejskich. Adam K. przyznał się w większości do zarzutów. Pracuje jako ochroniarz w jednym z klubów pod Białymstokiem. Mężczyzna nie był wcześniej karany. Teraz grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl
1287 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39