Osadzeni w białostockim zakładzie karnym będą "stopkami"

2012.09.25 00:00
Funkcję tzw. "pana stopka", który przeprowadza dzieci przez przejścia dla pieszych, będą pełnili osadzeni w systemie otwartym w białostockim zakładzie karnym.
Osadzeni w białostockim zakładzie karnym będą "stopkami"
Fot: KWP Białystok

Pana lub panią potocznie nazywanych "stopkami" możemy spotkać przy przejściach dla pieszych, niedaleko szkół. Odpowiadają oni za bezpieczne przeprowadzanie dzieci przez jezdnię w miejscach, gdzie ruch jest natężony. Działalność "stopek" to skuteczny sposobów na to, by dzieci przy szkołach czuły się i były bezpieczne.

Dzisiaj w białostockim ośrodku ruchu drogowego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji przeprowadzili szkolenie dla osób, które będą pełniły w Białymstoku taką funkcję. Uczestnicy szkolenia to osadzeni w Zakładzie Karnym w Białymstoku, którzy odbywają karę w systemie otwartym i wyrazili chęć nieodpłatnej pracy w roli "pana stopka".

Szkolenie obejmuje blisko 10-cio godzinny cykl zarówno zajęć teoretycznych jak i praktycznych z zakresu przepisów ruchu drogowego. Jego uczestnicy zdają egzamin uzyskując specjalne zaświadczenie uprawniające do kierowania grupą pieszych.

Pomysłodawcą projektu jest Wydział Ruchu Drogowego KMP w Białymstoku, który we współpracy z Zakładem Karnym w Białymstoku oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Białymstoku z powodzeniem współuczestniczy już w trzeciej edycji tego przedsięwzięcia.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1430 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39