Osiedle Piasta. Mieszkaniec miał broń i dużą ilość narkotyków

2016.05.02 12:49
Policjanci z Białegostoku zatrzymali 37-letniego mieszkańca miasta. Funkcjonariusze zabezpieczyli u niego ponad pół kilograma suszu konopi, a w bmw mężczyzny broń gazową, na którą nie miał on pozwolenia.
Osiedle Piasta. Mieszkaniec miał broń i dużą ilość narkotyków
Fot: KWP Białystok

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wspomagani przez funkcjonariuszy Izby Celnej w Białymstoku wkroczyli do jednego z mieszkań na osiedlu Piasta.

Z ustaleń mundurowych wynikało, że mieszkający tam mężczyzna posiada narkotyki, które będzie chciał wprowadzić do obrotu na terenie miasta. Policjanci się nie mylili. Podczas sprawdzania domu 37-latka zabezpieczyli ponad 560 gramów zielonego suszu roślinnego. Wstępne badania wykazały, że jest to marihuana. Ponadto podczas przeszukania pojazdu mężczyzny funkcjonariusze znaleźli w bmw broń gazową i amunicję do niej, na które 37-latek nie miał pozwolenia.

Łączna czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających to ponad 20 tys. zł.

Zatrzymany białostoczanin trafił do policyjnego aresztu. Następnie został doprowadzony do prokuratury i usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyku. W miniony piątek decyzją sądu, który dalej zajmie się sprawą, został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Policja wyjaśnia, skąd pochodziły środki odurzające i gdzie miały trafić. Za posiadanie znacznych ilości marihuany 37-latkowi grozi kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl
1136 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39