Osiedle Skorupy. 40-latek ukradł puszkę na datki dla chorych dzieci

2021.10.19 16:46
Policjanci z białostockiej patrolówki zatrzymali podejrzanego o kradzież puszki z pieniędzmi. Datki zbierane były na leczenie chorych dzieci. Zatrzymany 40-latek usłyszał już zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej.
Osiedle Skorupy. 40-latek ukradł puszkę na datki dla chorych dzieci
Fot: KMP Białystok

W minioną środę (13.10) przed godz. 19.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który chciał ukraść wino ze sklepu na osiedlu Skorupy. Z przekazanej informacji wynikało, że mężczyzna wciąż "kręci" się w jego pobliżu.

Policjanci, którzy pojechali na miejsce znaleźli opisywanego mężczyznę na pobliskim parkingu. 40-letni białostoczanin był nietrzeźwy. Mundurowi znaleźli przy nim pustą metalową puszkę, a w kieszeni ponad 100 złotych.

Policjanci ustalili, że puszka na datki, którą miał przy sobie skradziona była z pobliskiej restauracji. Zbierano do niej pieniądze na leczenie chorych dzieci. O tym, że puszka została skradziona pracownicy lokalu gastronomicznego dowiedzieli się dopiero od policjantów.

Mężczyzna został zatrzymany, a dwa dni później usłyszał zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej w warunkach recydywy. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności z kolei w warunkach recydywy kara może być zwiększona o połowę.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1183 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39