Osiedle TBS. Auto uderzyło w słup - w środku był pijany ojciec z małym dzieckiem

2023.04.20 11:28
Policjant będąc na wolnym był świadkiem niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia. Kierowca renault z 5-letnim dzieckiem uderzył w latarnię. Funkcjonariusz wyjął dziecko z fotelika i wezwał pomoc.
Osiedle TBS. Auto uderzyło w słup - w środku był pijany ojciec z małym dzieckiem
Fot: Podlaska Policja
Funkcjonariusz na wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Na białostockim osiedlu TBS doszło do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierowca forda stracił panowanie nad autem i uderzy w słup.

- Świadkiem tego zdarzenia był policjant z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku, który był na wolnym. Siedział on nieopodal w samochodzie i od razu zareagował, kiedy usłyszał ogromny huk. Wybiegł z auta, aby udzielić pomocy poszkodowanym - poinformowali mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Kierowca o własnych siłach wysiadł z samochodu i stwierdził, że nie potrzebuje pomocy medycznej. Dodał, że w aucie jest jeszcze dziecko.

- Policjant wypiął płaczącą 5-latkę z fotelika i zaprowadził w bezpieczne miejsce. O zdarzeniu poinformował białostockiego dyżurnego, który wezwał służby. W trakcie rozmowy z kierowcą mundurowy wyczuł od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie - przekazali białostoccy funkcjonariusze.

Policjanci zatrzymali 36-latkowi prawo jazdy. Na szczęście, w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Białostoczanin usłyszał zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości i narażenia dziecka na niebezpieczeństwo. Przed sądem odpowie również za spowodowanie kolizji.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1184 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39