Osoby niepełnosprawne podczas pandemii. PFRON rozszerza dofinansowanie

2020.11.02 07:38
PFRON wspiera osoby niepełnosprawne w dobie pandemii. Dzięki przekazaniu pieniędzy do samorządów, osoby najbardziej potrzebujące otrzymają wsparcie psychologiczne, a także produkty żywnościowe i leki.
Osoby niepełnosprawne podczas pandemii. PFRON rozszerza dofinansowanie
Fot: Pixabay

Wsparcie w dobie pandemii

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) rozszerza formułę programu, w ramach którego samorządy mogą uzyskać refundację za projekty wspierające osoby niepełnosprawne w dobie pandemii.

– W czasie zwiększonej liczby zachorowań na COVID-19 podejmujemy kolejne działania, które pozwolą wzmocnić poczucie bezpieczeństwa osób niepełnosprawnych – mówi Krzysztof Michałkiewicz, prezes zarządu PFRON.

Samorządy powiatowe wspierają szczególnie tych mieszkańców, którzy z powodu izolacji i zwiększonych środków ostrożności mają trudności w realizowaniu podstawowych potrzeb społecznych.

Dzięki refundacji osoby niepełnosprawne będą miały lepszy dostęp m.in. do leków, produktów żywnościowych czy innych artykułów pierwszej potrzeby, a także mogą skorzystać z pomocy psychologicznej.

100 tys. zł dla samorządu

W związku z trwającą nadal sytuacją epidemiczną samorządy, które uruchomiły dodatkowe wsparcie dla osób niepełnosprawnych, mogą otrzymać do 100 tys. zł refundacji poniesionych kosztów. Na wsparcie projektów w ramach programu pomocowego PFRON przeznacza ponad 53 mln zł.

Wsparcie jest udzielane w ramach programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu oraz sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”. W tym roku na różne zadania, PFRON przekazał do samorządów w sumie ponad 1,6 mld zł.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1735 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39