Osoby starsze i rodziny otrzymają wsparcie dzięki dotacjom europejskim

2021.12.23 15:54
Na posiedzeniu w czwartek (23.12) zarząd województwa przyznał 2,8 mln zł dotacji z funduszy europejskich na dwa projekty: wykwalifikowaną opiekę dla wasilkowskich seniorów oraz wsparcie terapeutyczne dla białostockich rodzin w trudnej sytuacji.
Osoby starsze i rodziny otrzymają wsparcie dzięki dotacjom europejskim
Fot: Pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne

Gmina Wasilków dzięki funduszom zapewni: usługi opiekuńcze w dziennym domu pomocy "Wasilkowskie Centrum Seniora" dla 30 osób w wieku 65 lat i starszych, opiekę w miejscu zamieszkania dla 20 kolejnych seniorów w tym wieku oraz teleopiekę dla wszystkich 50 podopiecznych.

– Jako zarząd województwa czujemy się w obowiązku otoczyć opieką osoby starsze, które ze względu na wiek i stan zdrowia nie są samodzielne. Wasilkowskie Centrum Seniora poprzez usługi opiekuńcze, zajęcia grupowe i indywidualne zapewnia taką fachową pomoc. Cieszę się, że dzięki dotacji rozwinie swoją działalność i kolejni seniorzy skorzystają z jego usług – powiedział marszałek Artur Kosicki.

Koszt realizacji tego przedsięwzięcia wyniesie 1,4 mln zł, dofinansowanie pokryje 1,33 mln zł.

Natomiast drugi projekt zrealizuje Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie i Dzieciom Szansa. Utworzy poradnię rodzinną dla 80 rodzin w trudnej sytuacji, mieszkających w blokach socjalnych przy ul. Barszczańskiej i Klepackiej w Białymstoku, oraz ośrodek oferujący wsparcie edukacyjne i terapeutyczne dla 10 rodzin zastępczych. Przeszkoli również kadrę udzielającą wsparcia: pracowników i wolontariuszy.

Projekt wart jest 1,5 mln zł, dotacja wyniesie 1,43 mln zł.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

650 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39