Ośrodek sportów Szelment będzie większy

2012.08.07 00:00
Na posiedzeniu zarządu województwa podlaskiego, zapadły decyzje m.in. o powiększeniu ośrodka Szelment, podziale środków na poprawę jakości życia we wsiach naszego regionu oraz dofinansowaniu opracowania koncepcji połączenia Wielkich Jezior Mazurskich z Kanałem Augustowskim
Ośrodek sportów Szelment będzie większy
Fot: sxc.hu

Marszałkowie podczas posiedzenia w dniu 7 sierpnia postanowili nabyć dwie działki o powierzchni 2190 i 830 m2, położone w sąsiedztwie ośrodka sportów zimowych Szelment. Ma to związek z podjętą już wcześniej decyzją o rozbudowie ośrodka i przekształceniu go w całoroczny.

Zarząd Województwa zatwierdził podział pieniędzy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej. Na budowę oczyszczalni ścieków, wodociągów, segregację odpadów i odnawialne źródła energii kilkadziesiąt gmin otrzyma około 70 milionów złotych.

Marszałkowie podjęli decyzję o udziale województwa w targach "Smaki Regionów" podczas Polagry w Poznaniu i "Natura Food" w Łodzi. Obie imprezy odbędą się na początku października.

Zarząd Województwa będzie współorganizatorem widowiska plenerowego - rekonstrukcji walk o Nowogród we wrześniu 1939 roku. Impreza odbędzie się 19 sierpnia.

Ponadto marszałkowie postanowili dofinansować opracowanie koncepcji połączenia Wielkich Jezior Mazurskich z Kanałem Augustowskim. Z taką propozycją zwrócił się powiat ełcki.

Zapadła też decyzja o współpracy z władzami gminy Supraśl w sprawie budowy parkingu w Kopnej Górze, w sąsiedztwie miejsca walki i śmierci powstańców w 1831 roku.

Zarząd Województwa zapoznał się z wnioskiem CBA o odwołanie dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Zdaniem funkcjonariuszy CBA, naruszył on ustawę z 21 sierpnia 1997 roku o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. Marszałkowie skierowali pismo CBA do biura prawnego.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1885 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39