Ostatni dzień na złożenie deklaracji śmieciowej

2013.05.31 00:00
W piątek (31.05) upływa termin składania pierwszej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Do złożenia deklaracji zobowiązani są właściciele nieruchomości.
Ostatni dzień na złożenie deklaracji śmieciowej
Fot: Ewelina Sadowska-Dubicka

Dotychczas wpłynęło ok. 15,5 tysiąca deklaracji, a w punktach przyjęć ciągle przyjmowane są kolejne. Punkt przy ul. Branickiego 9, w ostatnim dniu czynny będzie do godziny 20.00, przy ul. Kombatantów do godz. 18.00, z kolei w kasach targowiska na Kawaleryjskiej oraz w Urzędzie przy Słonimskiej do 15.30.

Od 3 czerwca deklaracje przyjmowane będą jedynie w punkcie przy ul. Branickiego 9.

- Do połowy czerwca musimy mieć informacje, na które nieruchomości dostarczyć pojemniki, z których będziemy odbierać odpady komunalne. Takie dane zbieramy w deklaracjach, i niezłożenie jej może stworzyć ryzyko, że nie od wszystkich odbierzemy odpady. Dlatego prosimy, o nieuchylanie się od obowiązku jakim jest złożenie deklaracji, aby uniknąć problemów z odbiorem śmieci – podkreśla Adam Kamiński, wiceprezes spółki LECH.

Uporczywe uchylanie się od obowiązku złożenia deklaracji a następnie od wnoszenia opłaty za gospodarowanie odpadami do gminy, będzie skutkowało wszczęciem postępowania karnoskarbowego oraz może wiązać się z karą grzywny.

Deklaracje śmieciowe powinni osobiście złożyć właściciele domów jednorodzinnych. Za mieszkańców bloków zrobią to spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe. Do złożenia deklaracji zobowiązane są również firmy i instytucje.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1588 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39