Ostatni dzień rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych

2014.05.30 00:00
Dzisiaj (30.05) upływa termin pierwszego etapu rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Jeszcze tylko do godz. 15 tegoroczni gimnazjaliści mogą wskazać szkołę, do której będą chcieli uczęszczać od września.
Ostatni dzień rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych
Fot: sxc.hu

Gimnazjaliści, spośród 30 białostockich szkół ponadgimnazjalnych (15 liceów ogólnokształcących, 6 zasadniczych szkół zawodowych i 9 techników), mogą wybrać trzy, w których chcą podjąć dalszą naukę. O ich przyjęciu do wymarzonej placówki zadecyduje liczba punktów zdobytych podczas egzaminu gimnazjalnego, oceny z języka polskiego i trzech innych przedmiotów oraz osiągnięcia naukowe lub artystyczne np. wysokie miejsce w konkursie przedmiotowym na szczeblu wojewódzkim.

Kandydaci tylko do godz. 15 mają czas na składanie dokumentów do wybranych szkół - oferty wszystkich można znaleźć na: www.bialystok.e-omikron.pl. Następne od 27 czerwca do 1 lipca powinni dostarczyć do placówek kopię świadectwa ukończenia gimnazjum i zaświadczeń o wynikach egzaminu gimnazjalnego. Uczniowie o tym, czy się dostali, dowiedzą się już 3 lipca o godz. 10. Ci, których nie usatysfakcjonują wyniki rekrutacji, będą mogli próbować sił w naborze uzupełniającym, który potrwa do końca sierpnia.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

1146 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39