Ostatni moment, by dostać kilkaset złotych. Trzeba złożyć wniosek

2023.11.13 16:44
To już ostatnie tygodnie, kiedy rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski, by dostać dodatkowe pieniądze. Mają czas do końca miesiąca.
Ostatni moment, by dostać kilkaset złotych. Trzeba złożyć wniosek
Fot: pixabay.com

Do 30 listopada można jeszcze składać wnioski w ramach programu „Dobry Start”. Większość już dostała pieniądze, w sumie w całym kraju na konta opiekunów i klientów wypłacono 1,357 mld zł. 

Dokumenty można składać wyłącznie online.

- Najprostszym rozwiązaniem przy składaniu wniosku jest skorzystanie z aplikacji mZUS, gdzie większość danych jest już z automatu uzupełniana, dzięki czemu występuje mniejsze ryzyko popełnienia błędu. Wniosek o 300 plus można złożyć także przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia. Pieniądze na wyprawkę szkolną zostaną przekazane na konta bankowe rodziców i opiekunów – informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

300 zł na wyprawkę szkolną mogą dostać rodzice i opiekunowie na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Osoby, które składają wniosek w programie "Dobry Start" za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia powinny sprawdzić, czy Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekazał informację odnośnie wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS. Wystarczy zalogować się na swój profil na PUE ZUS i przejść do zakładki "Dobry start".

- Jest tam widoczny status obsługi wniosku, jak również szczegółowe informacje o świadczeniu. Na Platformie Usług Elektronicznych znajduje się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie. Może to być wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, czy decyzja odmawiająca przyznania świadczenia - wyjaśnia rzeczniczka.

Redakcja
24@bialystokonline.pl

1612 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39