Ostatni moment, by rezerwować bilety na "Upiora w operze". Musical schodzi z afisza

2014.04.07 00:00
Tylko do 18 maja w Białymstoku grany będzie popularny musical Andrew Lloyda Webbera "Upiór w operze". W maju kończy się licencja na wystawianie tego musicalu na deskach scenicznych Opery i Filharmonii Podlaskiej.
Ostatni moment, by rezerwować bilety na "Upiora w operze". Musical schodzi z afisza
Fot: Michał Heller/OiFP-ECS

To ostatni moment, by rezerwować bilety. Musical wszech czasów o niespełnionej miłości można zobaczyć w tym momencie tylko w Białymstoku, żadna inna opera w Polsce nie ma obecnie prawa do wystawiania dzieła Andrew Lloyda Webbera.

Spektakl miał swoją premierę w Białymstoku 24 maja 2013 roku. To oryginalna produkcja Teatru Muzycznego Roma wzbogacona o możliwości nowoczesnej białostockiej sceny. Do tego w porównaniu z realizacją warszawską gra większy skład orkiestry, chór pojawia się także w scenach tanecznych i aktorskich. Usłyszeć można oryginalne organy.

Dekoracje autorstwa Pawła Dobrzyckiego przyjechały z Romy, tak jak i kostiumy, które wykonali Magdalena Tesławska i Paweł Grabarczyk. Kierownictwo muzyczne nad musicalem objął Maciej Pawłowski. Za choreografię odpowiada Paulina Andrzejewska. Nad całością czuwał reżyser i dyrektor Romy Wojciech Kępczyński. Odtwórcy głównych ról znani są także z warszawskiej realizacji: Damian Aleksander i Tomasz Steciuk jako tytułowy Upiór, Paulina Janczak, Edyta Krzemień i Kaja Mianowana jako Christine, Łukasz Talik jako Raoul.

Musical "Upiór w operze" grany będzie jeszcze przy Odeskiej: 10, 11, 13, 25, 26 kwietnia oraz 4, 8, 11 (dwa spektakle), 13, 14, 15, 16, 17, 18 maja.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1828 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39