Ostatni weekend listopada. Jaka będzie pogoda?

2023.11.24 07:19
Przed nami dość pogodny weekend. Co prawda będzie zimno i pochmurnie, ale odpoczniemy od opadów deszczu oraz śniegu.
Ostatni weekend listopada. Jaka będzie pogoda?
Fot: Pixabay

Piątek, 24 listopada

Jak zapowiadają synoptycy, piątek w naszym mieście będzie wietrzny i pochmurny. Temperatura odczuwalna spadnie do -4°C. To jedyny dzień w ciągu tego weekendu, w którym mogą pojawić się niewielkie opady deszczu.

Termometry wskażą maksymalnie 2°C w ciągu dnia i -4°C w nocy.

Zawieje bardzo silny, zachodni wiatr, którego porywy mogą osiągać prędkość nawet do 75 km/h. Ciśnienie atmosferyczne spadnie do 988 hPa. Poziom wilgotności powietrza wyniesie 83 proc. Zachmurzenie zajmie 74 proc. powierzchni białostockiego nieba. Warunki biometryczne w dalszym ciągu pozostaną niekorzystne.

Słońce zawitało dziś na naszym niebie o godzinie 7:07. Astronomiczne południe przypada na godzinę 11:13, a zachód słońca zapowiedziano na godzinę 15:20. Dzień potrwa przez 8 godzin i 13 minut. Księżyc wzejdzie o godzinie 13:56 i pozostanie widoczny aż do swojego zachodu, który przewidziano na godzinę 3:05. Noc z piątku na sobotę trwać będzie przez 15 godzin i 47 minut.

Piątek, 24 listopada to 328. dzień bieżącego roku. Zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych obchodzimy dziś: Dzień Nitkowania, Międzynarodowy Dzień Inżyniera Systemów, Katarzynki oraz Dzień Buraka.

Swoje imieniny świętują: Flora, Jan, Walenty, Aleksander, Andrzej, Biruta, Chryzogon, Dargorad, Dobrosław, Emilia, Felicjana, Felicjanna, Firmina, Franciszek, Jaśmina, Joachim, Pęcisław, Piotr, Protazy, Roman, Twardomir oraz Walentyn.

Przysłowie na piątek:

"Deszcz w połowie listopada, tęgi mróz w połowie stycznia zapowiada".

Cytat dnia:

"Życie nie ustaje w zadziwianiu nas ironią." - Andrzej Sapkowski

Sobota, 25 listopada

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, ostatnia sobota listopada przyniesie nam ulgę od towarzyszącego nam od kilku dni silnego wiatru. Temperatura odczuwalna wyniesie -5°C. Zachmurzenie pokryje 71 proc. powierzchni nieba.

Termometry wskazywać będą maksymalnie 1°C w ciągu dnia i -3°C w nocy.

W sobotę wiatr przybędzie do nas z zachodu. Prędkość jego porywów wyniesie maksymalnie 50 km/h. Barometry wskażą ciśnienie atmosferyczne na poziomie 995 hPa. Stan wilgotności powietrza wyniesie 93 proc. Biomet pozostanie niekorzystny.

Słońce wzejdzie o godzinie 7:08. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:13, a zachodu słońca możemy spodziewać się już o godzinie 15:19. Dzień trwać będzie przez 8 godzin i 11 minut. Księżyc pojawi się na horyzoncie o godzinie 14:09, a jego zachód zapowiedziano na godzinę 4:33. Noc z soboty na niedzielę potrwa przez 15 godzin i 49 minut.

Sobota, 25 listopada to 329. dzień bieżącego roku. Jeśli zajrzymy w tym dniu do kalendarza świąt nietypowych, odnajdziemy w nim takie okazje do świętowania, jak: Dzień Otwarty Notariatu, Dzień bez Zakupów, Dzień Pluszowego Misia, Dzień Tramwajarza, Dzień Kolejarza, Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet, Dzień Bez Futra oraz Ogólnopolski Dzień Erasmusa.

Swoje imieniny obchodzić będą: Erazm, Katarzyna, Beatrycze, Elżbieta, Godzimir, Józef, Maria, Merkury, Mojżesz oraz Tęgomir.

Przysłowia na sobotę:

"Święta Katarzyna śluby ucina";
"Gdyby nie Kaśka, nie byłoby Jaśka";
"Jak się Katarzyna głosi, tak się Nowy Rok nosi".


Cytat dnia:

"Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro." - św. Jan Paweł II

Niedziela, 26 listopada

Synoptycy zapowiadają, że niedziela w stolicy województwa podlaskiego również będzie mroźna. Temperatura odczuwalna wyniesie -5°C. Chociaż zachmurzenie pokrywać może nawet 77 proc. powierzchni białostockiego nieba, nie musimy jednak obawiać się w ciągu tego dnia żadnych opadów atmosferycznych.

Termometry wskazywać będą maksymalnie -1°C w ciągu dnia i -5°C w nocy.

Pojawi się lekki, północno-zachodni wiatr, którego porywy mogą osiągać maksymalną prędkość do 25 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wzrośnie do 1005 hPa, a stan wilgotności powietrza zmaleje do 81 proc. Wciąż panować będą niekorzystne warunki biometryczne.

Wschód słońca będziemy mogli dostrzec o godzinie 7:10. Astronomiczne południe zapowiedziano na godzinę 11:14, a zachód słońca będziemy mogli podziwiać o godzinie 15:18. Dzień trwać będzie przez 8 godzin i 8 minut. Księżyc wzejdzie o godzinie 14:26, a jego zachód przypada na godzinę 14:26. Noc z niedzieli na poniedziałek potrwa przez 15 godzin i 52 minuty.

Niedziela, 26 listopada to 330. dzień bieżącego roku. Według kalendarza świąt nietypowych obchodzić będziemy: Światowy Dzień Drzewa Oliwnego oraz Dzień Ciasta.

Swoje imieniny świętować będą: Konrad, Leonard, Alipiusz, Ammonia, Ammoniusz, Delfin, Dobiemiest, Faust, Hezychiusz, Jan, Kajetana, Konrada, Lechosław, Lechosława, Marceli, Nikon, Pachomiusz, Piotr, Stylian, Sylwester, Sylwestra, Syrycjusz oraz Teodor.

Przysłowie na niedzielę:

"W połowie listopada deszczy, w połowie stycznia trzeszczy".

Cytat dnia:

"Dla szczęścia człowieka mądrość jest ważniej­sza niż wiedza." - Phil Bosmans

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1446 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39