Ostatni weekend marca będzie dość chłodny

2023.03.25 07:37
W Białymstoku weekend zapowiada się na dość deszczowy, ale nie zabraknie także chwil pełnych przejaśnień. Termometry wskazywać będą średnio 10-14°C.
Ostatni weekend marca będzie dość chłodny
Fot: Malwina Witkowska

Sobota z przelotnymi opadami

W stolicy województwa podlaskiego sobota zapowiada się na chłodną i mokrą - synoptycy prognozują przelotne opady deszczu, którym towarzyszyć będzie spore zachmurzenie pokrywające do 90 proc. powierzchni nieba. Mimo to nie zabraknie także chwil pełnych słońca, które w pełnej okazałości poświeci przez 3 godziny. Wilgotność powietrza będzie na poziomie 60 proc.

Termometry w ciągu dnia wskażą maksymalnie 14°C, choć odczuwalna będzie na poziomie 12°C. Nocą temperatura spadnie do 4°C.

Wiatr południowo-zachodni powieje ze średnią prędkością 22 km/h, momentami do 45 km/h. Barometry wskażą 1004 hPa. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie, co z pewnością odczują meteopaci.

Wschód słońca był o godz. 5.19, astronomiczne południe będzie o godz. 11.34, a zachód o godz. 17.49. Długość dnia wyniesie zatem 12 godzin i 30 minut, a noc potrwa 11 godzin i 30 minut. Z kolei nasz naturalny satelita wzejdzie o godz. 6.37, a zajdzie o godz. 23.07. Jest on aktualnie w fazie przybywającej.

25 marca według kalendarza świąt nietypowych przypadają: Dzień Czytania Tolkiena, Godzina dla Ziemi, Dzień Świętości Życia, Międzynarodowy Dzień Gofra, Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Niewolnictwa i Transatlantyckiego Handlu Niewolnikami. Tego dnia imieniny obchodzą: Ireneusz, Maria, Mariola, Anuncjata, Baroncjusz, Dezyderiusz, Dezydery, Dula, Dyzma, Jozafata, Kwiryn, Lucja, Lutogniew, Lutomysł, Łucja, Małgorzata, Nikodema, Pelagiusz, Prokop, Sławobora, Wieńczysław, Wieńczysława, Wolimir.

Jaka będzie ostatnia niedziela marca?

W Białymstoku pod względem pogodowym niedziela będzie podobna do soboty, jednak może wystąpić więcej opadów deszczu. Niewykluczone są jednak przejaśnienia, których również nie zabraknie. Wilgotność powietrza będzie nieco wyższa, wyniesie 70 proc.

W porównaniu do soboty, niedziela w Białymstoku będzie nieco chłodniejsza. Termometry wskażą do 10°C, przy czym odczuwalna temperatura będzie na poziomie 5°C. Nocą spadnie do 4°C.

Wiatr silny, powieje z zachodu ze średnią prędkością 29 km/h, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1002 hPa. Biomet znów będzie niekorzystny.

Słońca wzejdzie o godz. 6.16, a zajdzie o godz. 18.51. Długość dnia wyniesie 12 godzin i 35 minut. Z kolei wschód księżyca będzie o godz. 7.56, a zachód równo o północy.

26 marca to według kalendarza świąt nietypowych: Dzień Dobrego Łotra (Dzień Janosika), Dzień Niedźwiedzia Grizzly, Międzynarodowy Dzień Szpinaku. Tego dnia imieniny obchodzą: Larysa, Teodor, Bazyli, Dyzma, Olga, Emanuel, Emanuela, Eutychiusz, Feliks, Ludger, Manuela, Nicefor, Teodozjusz, Teodozy, Tworzymir.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

867 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39