Ostatni weekend w Białymstoku. Jaką pogodę przyniesie?

2023.07.28 06:42
Piątek będzie zimny, a także deszczowy. Z kolei w sobotę temperatura nieco wzrośnie, choć wciąż może popadać. W ostatnią niedzielę lipca termometry wskażą w Białymstoku do 26°C.
Ostatni weekend w Białymstoku. Jaką pogodę przyniesie?
Fot: Malwina Witkowska

Chłodnawy piątek

W piątek w stolicy województwa podlaskiego oczekujemy częściowo słonecznej aury, ale także przewidujemy wystąpienie burz z piorunami oraz opadów deszczu. Całkowity czas nasłonecznienia wyniesie około 6 godzin. Zachmurzenie będzie na poziomie 90% nieba, co oznacza, że znaczna część dnia będzie pochmurna. Ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na poziomie 1006 hPa. Wilgotność powietrza będzie dosyć wysoka i osiągnie 98%. Temperatura maksymalna wyniesie 19°C, a w nocy spadnie do 13°C.

Wiatr powieje z kierunku południowego z prędkością 18 km/h, a czasami jego porywy mogą osiągnąć nawet 40 km/h. Biomet będzie korzystny, co oznacza, że warunki będą sprzyjać większości organizmów i aktywności na zewnątrz.

Warto również wiedzieć, że wschód słońca nastąpi o godz. 4:37, a astronomiczne południe odbędzie się o godz. 12:33. Zachód słońca przewidziany jest na godz. 20:29. Długość dnia wyniesie 15 godzin i 52 minuty, a długość nocy 8 godzin i 8 minut. Jeśli chodzi o księżyc, jego wschód nastąpi o godz. 17:01, a zachód o północy. Obecnie jest on w fazie przybywającej.

28 lipca według kalendarza świąt nietypowych są to: Światowy Dzień Wirusowego Zapalenia Wątroby, Dzień Kultu Masy Mięśniowej, Dzień Administratora. Tego dnia imieniny obchodzą: Tina, Wiktor, Achacja, Achacjusz, Achacy, Alfonsa, Antoni, Celzjusz, Macieja, Melchior, Nazariusz, Nazary, Samson, Świętomir, Tymon, Tymona, Urban.

Słoneczna sobota

W sobotę oczekujemy częściowo słonecznej pogody z przelotnymi opadami. Całkowity czas nasłonecznienia wyniesie 7 godzin. Chmury będą pokrywać około 40-50% nieba, co oznacza, że będziemy mieli umiarkowane zachmurzenie. Wilgotność powietrza będzie stosunkowo niska i wyniesie 49%, co stworzy warunki suchego powietrza. Termicznie będzie dość ciepło. Temperatura maksymalna wyniesie 25°C. W nocy temperatura spadnie do 15°C.

Wiatr powieje z kierunku zachodniego z prędkością 18 km/h, a jego porywy mogą osiągnąć nawet 40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na poziomie 1010 hPa. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie.

Wschód słońca będzie o godzinie godz. 4:39, a astronomiczne południe nastąpi o godz. 12:33. Zachód słońca przewidziany jest na godz. 20:27. Długość dnia wyniesie 15 godzin i 48 minut, a długość nocy 8 godzin i 12 minut. Co do Księżyca, jego wschód zaplanowany jest na godz. 18:24, a zachód nastąpi o godz. 00:03.

Według kalendarza świąt nietypowych jest to Światowy Dzień Tygrysa. Tego dnia imieniny obchodzą: Marta, Olaf, Antonin, Beatrycze, Cirzpibog, Cirzpisława, Eugeniusz, Faustyn, Feliks, Flora, Konstantyn, Lucyla, Lucyliusz, Maria, Prosper, Prospera, Rufin, Serafina, Serapia, Symplicjusz, Symplicy, Teodor, Wilhelm.

Ostatnia niedziela miesiąca

W niedzielę będziemy oczekiwać umiarkowanego zachmurzenia z wilgotnością powietrza na poziomie 50%. Chmury będą pokrywać około 50-60% nieba. Synoptycy przewidują przelotne opady trwające przez około 3 godziny. Temperatura w ciągu dnia wyniesie między 25°C a 26°C, a w nocy spadnie do 13°C.

W Białymstoku wiatr powieje z północnego zachodu z przeciętną prędkością 14 km/h, a jego porywy mogą sięgnąć 25 km/h. Ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na poziomie 1009 hPa. Biomet będzie niekorzystny, co oznacza, że warunki mogą nie być sprzyjające dla wielu organizmów, zwłaszcza dla osób odczuwających dolegliwości związane z pogodą.

Wschód słońca będzie o godz. 4:40, a zachód przewidziany jest na godz. 20:26. Długość dnia wyniesie 15 godzin i 46 minut, a długość nocy 8 godzin i 14 minut. Księżyc wzejdzie o godz. 19:34, a zajdzie o godz. 00:46.

W związku z prognozowanymi opadami i niekorzystnym biometem, warto zabrać ze sobą odpowiednie ubranie i być przygotowanym na zmienne warunki atmosferyczne.

Według kalendarza świąt nietypowych są to: Międzynarodowy Dzień Sernika, Międzynarodowy Dzień Przyjaźni. Tego dnia imieniny obchodzą: Julita, Piotr, Abdon, Ingeborga, Leopold, Maksyma, Rościsław, Sekunda, Swojsław, Ubysław, Ursus, Zdobysław.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

859 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39