Oszczędzanie na zakupach – jak robić to dobrze?

2022.08.05 13:48
Ostatnie miesiące bywają dla naszych portfeli naprawdę ciężkie. Wydajemy coraz więcej, przede wszystkim podczas zwykłych zakupów spożywczych. Wielu Polaków zaczęło więc szukać oszczędności. My również mamy dla was parę pomysłów na to, w jaki sposób można zaoszczędzićnieco gotówki. Oto, co przygotowaliśmy.
Oszczędzanie na zakupach – jak robić to dobrze?
Fot: materiały prasowe

Ostatnie miesiące bywają dla naszych portfeli naprawdę ciężkie. Wydajemy coraz więcej, przede wszystkim podczas zwykłych zakupów spożywczych. Wielu Polaków zaczęło więc szukać oszczędności. My również mamy dla was parę pomysłów na to, w jaki sposób można zaoszczędzić nieco gotówki. Oto, co przygotowaliśmy.

Szukaj promocji

Na pewno dobrym rozwiązaniem będzie śledzenie sklepowych promocji. Dzięki nim możemy nieco zaoszczędzić. Dobrym pomysłem jest zrobienie listy zakupów w niedzielę od razu na cały nadchodzący tydzień. Sprawdźmy, jakie artykuły będą przecenione i na ich podstawie sporządźmy listę zakupów. W ten sposób nasze śniadania, obiady i kolacje będą odpowiednio tańsze. Oczywiście, o ile na przecenie będą te produkty, które lubimy, jednak zazwyczaj takie się trafiają.

Warto również kupować na zapas. Jeśli widzimy, że jakiś artykuł z długą datą ważności jest na atrakcyjnej przecenie, to kupmy go odpowiednio więcej. Nawet jeśli w szafce będzie czekać na nas tygodniami, to prędzej czy później po niego sięgniemy. W dodatku w czasach inflacji ceny szybko rosną, więc takie "chomikowanie” jest jeszcze lepszym pomysłem, niż było wcześniej. Tyczy się to nie tylko artykułów spożywczych, ale również szeroko pojętej chemii. Papier toaletowy, płyn do naczyń, proszek do prania, takie rzeczy warto magazynować, jeśli akurat jest na nie atrakcyjna promocja.

Pomyśl, czego naprawdę potrzebujesz

Nieco kontrując poprzednie akapity, musimy wspomnieć o ważnej kwestii. Często kupujemy rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujemy. Wydaje nam się, że będziemy ich używać, widzimy, że są przecenione, więc kupujemy. A później nigdy ich nie używamy lub w przypadku jedzenia, wyrzucamy je do śmieci, gdy skończy się ich data ważności.

Dlatego też podejdźmy do "promocji” racjonalnie. Jeśli nabywamy coś, czego nie chcieliśmy, to wcale nie korzystamy z okazji, a wręcz przeciwnie, marnujemy pieniądze. Oceńmy również, ile pieniędzy w ciągu miesiąca wydajemy na przyjemności. Być może nasz budżet mocno uszczuplają takie rzeczy jak słodycze, alkohol, papierosy czy przekąski. Jeśli wydajemy kilka złotych dziennie każdego dnia na w gruncie rzeczy zbędne artykuły, to w skali miesiąca robi się z tego całkiem pokaźny wydatek.

Oszczędź też czas!

Oprócz samej gotówki - warto oszczędzać również czas. W jaki sposób? Na przykład poprzez zakupy spożywcze online z dostawą do domu. Taką możliwość oferuje nam InPost Fresh. Możemy zamówić produkty z Makro lub Carrefoura, wybrać datę oraz godzinę wizyty kuriera, opłacić zamówienie i czekać na dostawę. Można to również połączyć z wyżej wspomnianym robieniem listy zakupów. Podczas wybierania produktów w aplikacji nie musimy się z niczym spieszyć, możemy na spokojnie ocenić, czy na pewno nie pominęliśmy żadnego ważnego artykułu. W ten sposób będziemy mieć pewność, że kurier dostarczy nam wszystkie produkty, których potrzebujemy. Możemy od razu zamówić większą dostawę, ponieważ nie będziemy musieli niczego dźwigać ze sklepu do naszego mieszkania.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

1426 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39