Oszuści podszywają się pod allegro. Trzeba być czujnym

2023.01.27 16:30
Oszuści wciąż wymyślają nowe sposoby, jak przejąć nasze pieniądze. KNF ostrzega, że w internecie pojawiają się fałszywe reklamy, które zachęcają do rejestrowania się na nieprawdziwych witrynach.
Oszuści podszywają się pod allegro. Trzeba być czujnym
Fot: pixabay.com

Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego Komisji Nadzoru Finansowego apeluje o czujność, ponieważ oszuści nie próżnują. Teraz podszywają się pod allegro.

"Uwaga na fałszywe reklamy zamieszczane przez cyberprzestępców w mediach społecznościowych. W tym przypadku oszuści podszywają się pod Allegro i na niebezpiecznych stronach zachęcają do dokonania rejestracji, aby w kolejnym kroku Was okraść. Nie wierzcie w tego typu oferty!" - napisali na Twitterze eksperci z Zespołu reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego KNF.

Fałszywych reklam różnej treści w mediach społecznościowych jest całe mnóstwo. Cały czas dochodzi do przypadków oszustw. Chociażby niedawno mężczyzna z Węgorzewa uwierzył w reklamę szybkiego zysku i zdecydował się zainwestować w kryptowaluty. Oczywiście doradcy z rzekomej giełdy kryptowalut umilkli, gdy tylko przelał ponad 450 tys. zł. Pod koniec ubiegłego roku 57-latek z województwa podlaskiego "inwestując" w podobny sposób stracił 160 tys. zł.

Służby cały czas otrzymują zgłoszenia o oszustwach i próbach oszustwa. Niestety mimo nagłaśniania spraw, wiele osób daje się oszukać. Należy pamiętać, że nigdy nie podajemy telefonicznie swoich haseł, loginów, kodów BLIK, ani poufnych danych. Jeśli mamy wątpliwości co do prawdziwości witryny, czy osoby dzwoniącej, lepiej zrezygnować z dalszej rozmowy czy inwestowania.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

662 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39