Oszustwa, wyłudzenia i rozboje. Trwa proces grupy, która działała w Białymstoku

2016.09.23 17:49
Na wokandę Sądu Okręgowego w Białymstoku powróciła sprawa grupy przestępczej. 11 osób oskarżonych jest o popełnienie 99 przestępstw.
Oszustwa, wyłudzenia i rozboje. Trwa proces grupy, która działała w Białymstoku
Fot: pixabay.com

Sąd Okręgowy w Białymstoku ponownie zajmuje się sprawą zorganizowanej grupy przestępczej, która działała co najmniej od września 2014 roku w Białymstoku i Zambrowie.

Marcin S., Marta F., Mariusz Sz., Andrzej Krzysztof W., Marek O., Maciej M., Andrzej Z., Bartosz S., Dawid G., Jakub Patryk Z. oraz Przemysław W. w różnych konfiguracjach osobowych oskarżeni są o obrót i handel środkami odurzającymi, substancjami psychotropowymi, lekami, bronią i amunicją oraz wyrobami akcyzowymi bez polskich znaków akcyzy. Na swoim koncie mają oni także różnego rodzaju oszustwa, posługiwanie się nierzetelnymi podrobionymi dokumentami, rozboje, wymuszenia rozbójnicze oraz wyłudzaniu kredytów i pożyczek bankowych. W sumie wobec 11 oskarżonych zarzucane jest popełnienie 99 przestępstw.

Na etapie postępowania sądowego prawie wszyscy oskarżeni nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Większość z nich odmówiła składania wyjaśnień przed sądem.

- Dotychczas prokurator nie występował z wnioskami odnośnie winy czy kary oskarżonych – informuje nas Wiesław Żywolewski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Białymstoku.

Proces w tej sprawie wznowiony zostanie 29 września. Wówczas odbędą się przesłuchania kolejnych świadków, których dotychczas nie wysłuchano (część świadków nie stawiła się na wezwania sądu).

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl
730 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39