Oto lista drużyn, które wezmą udział w Jaga Cup. Jest na niej Borussia Dortmund

2018.03.26 15:54
Poznaliśmy nazwy 11 z 12 drużyn, które 26 i 27 maja zaprezentują się na murawie stadionu miejskiego podczas młodzieżowego turnieju Jaga Cup. Do Białegostoku ponownie zawitają m.in. młode gwiazdy Borussii Dortmund.
Oto lista drużyn, które wezmą udział w Jaga Cup. Jest na niej Borussia Dortmund
Fot: Twitter Akademia Jagiellonii

Choć do rozegrania jednego z bardziej prestiżowych turniejów piłkarskich dla młodzieży w Polsce pozostały jeszcze 2 miesiące, to temat zmagań na stadionie miejskim powoli już się pojawia. Nic w tym dziwnego. W końcu do stolicy województwa podlaskiego przyjadą dzieci (rocznik 2008) z bardzo znanych na całym świecie akademii.

W najbliższej edycji Jaga Cup wezmą udział takie zagraniczne drużyny, jak: Borussia Dortmund (ubiegłoroczny zwycięzca), Celtic Glasgow (zwycięzca zawodów rozegranych w 2016 r.), Sporting CP oraz amerykański Cadence SFC.

Jeżeli chodzi o krajowych przedstawicieli, to do rywalizacji zaproszone zostały ekipy Lecha Poznań, Legii Warszawa, Pogoni Szczecin, Zagłębia Lubin i Lechii Gdańsk. Ponadto w Białymstoku pojawi się młodzież Wigier Suwałki oraz oczywiście Jagiellonia, czyli ekipa gospodarzy, którą poprowadzą Tomasz Walukiewicz i Piotr Głowicki.

Ostatniego uczestnika Jaga Cup 2018 poznamy dopiero 18 maja, kiedy to odbędzie się turniej eliminacyjny skierowany do akademii partnerskich białostockiego klubu.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1196 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39