Oto najpopularniejszy kierunek. Uniwersytet zakończył rekrutację

2023.07.10 12:59
Na Uniwersytecie w Białymstoku zakończyła się rejestracja na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie. Najwięcej chętnych zarejestrowało się na prawo, największa konkurencja jest na kryminologii.
Oto najpopularniejszy kierunek. Uniwersytet zakończył rekrutację
Fot: Malwina Witkowska
Wydział Prawa UwB cieszy się niezmiennym zainteresowaniem wśród kandydatów

W tegorocznym procesie rekrutacji na największej podlaskiej uczelni dostępne były aż 32 różne kierunki studiów, na których przygotowano łącznie blisko 2,5 tys. miejsc dla tegorocznych maturzystów. Niektóre kierunki cieszyły się rekordowym zainteresowaniem. Na przykład, na kierunek prawo zgłosiło się aż 488 kandydatów, na filologię angielską 452, a ekonomię 441.

Duże zainteresowanie wykazują także studia z zakresu zarządzania, na które zapisało się ponad 300 osób (364), oraz kryminologii, którą wybrało 353 kandydatów. Kryminologia wciąż jest kierunkiem, na który rywalizuje najwięcej osób o jedno miejsce – ponad 14 kandydatów na jedno miejsce. Konkurencja jest również wysoka na filologii angielskiej ze specjalizacją w języku hiszpańskim (ponad 8 osób na miejsce) oraz na kierunku bezpieczeństwo i prawo (6,5 osób na miejsce).

Wyniki postępowania rekrutacyjnego zostaną ogłoszone 14 lipca. Kandydaci będą mogli sprawdzić informacje na swoich indywidualnych kontach w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów (IRK) od godz. 13.00. Osoby zakwalifikowane będą miały czas do 20 lipca na dostarczenie wymaganych dokumentów. Jeśli na pewnych kierunkach nie zostaną wyczerpane wszystkie miejsca, będą przyjmowane i zapraszane do dostarczenia dokumentów kolejne osoby z najwyższą liczbą punktów. Ostateczne wyniki postępowania rekrutacyjnego zostaną ogłoszone 25 lipca.

Rejestracja kandydatów na studia drugiego stopnia w trybie stacjonarnym trwa nadal i potrwa do 27 lipca. Nabór na studia niestacjonarne będzie prowadzony do 10 września. W sumie, na rok akademicki 2023/2024, największa podlaska uczelnia przygotowała 4600 miejsc na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych.

Wszelkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie internetowej Uniwersytetu w Białymstoku, zarówno w sekcji Internetowej Rekrutacji Kandydatów, jak i w strefie Kandydata.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1763 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39