Otwarcie pierwszej takiej siłowni w Białymstoku. Postaw swój umysł w roli głównej i przyjdź na Siłownię Umysłu

2014.05.21 00:00
W dniu 22 maja 2014 r. (czwartek), o godz. 16:30 rusza pierwsza taka w Białymstoku, a może i w Polsce siłownia – Siłownia Umysłu. To przestrzeń do rozwoju zdolności poznawczych mózgu, m.in. pamięci, uwagi czy logicznego myślenia.
Otwarcie pierwszej takiej siłowni w Białymstoku. Postaw swój umysł w roli głównej i przyjdź na Siłownię Umysłu
Fot: materiały organizatora

Jeżeli chcesz w praktyce dowiedzieć się: jak efektywnie używać mózgu, posługiwać się pamięcią, dbać o swoją kondycję psychiczną oraz myśleć twórczo, to zapraszamy do Siłowni Umysłu.

Najbliższe zajęcia poprowadzą, dr Ireneusz Siudem oraz dr Anna Siudem z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie. Odbędą się one w Centrum Konferencyjnym Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania, przy ul. Ciepłej 40.

Temat pierwszych zajęć brzmi "Jak zadbać o swoją kondycję psychiczną?" Czy zastanawiałeś się dlaczego wyniki sondaży wskazują, że aż 53% kobiet w wieku od 20 do 40 lat zgodziłoby się na operację plastyczną? Albo dlaczego wpisując w przeglądarkę internetową hasła takie jak: kondycja fizyczna, zdrowie, uroda itp. wyskakują nam strony aptek i firm promujących środki farmaceutyczne?

Niestety w czasach ciągłego pośpiechu, spragnieni szybkiego i łatwo osiągalnego efektu, gdy zastanawiamy się nad zdrowiem i urodą nasze myśli za sprawą reklam krążą wokół różnego rodzaju przyśpieszaczy, czyli sposobów, które w dużej części, bagatelizując przyczyny, dążą do modyfikowania wyłącznie objawów.

Psychologiczne sposoby dbania o zdrowie i urodę są z pewnością bardziej naturalne, mniej inwazyjne oraz pozostawiają bardziej trwałe efekty. Niestety są one dla większości niedostępne, gdyż wymagają własnego zaangażowania i wysiłku. Ich mała popularność w naszym społeczeństwie związana jest z niewielką świadomością związków, jakie istnieją pomiędzy stanem psychicznym a własnym wyglądem i zdrowiem.

Polska plasuje się w czołówce krajów europejskich ze względu na częstość występowania chorób odstresowych oraz hospitalizacji psychiatrycznych. W takiej sytuacji koniecznym jest podjęcie działań mających na celu poprawienie higieny zdrowia psychicznego, a co za tym idzie podniesienie kondycji psychofizycznej, jako niezbędnego warunku prawidłowego rozwoju i zdrowia.

Szczegółowe informacje na temat projektu można znaleźć na stronie internetowej: www.pro-metheus.edu.pl oraz na Facebooku: PRO-METHEUS.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]


Polecamy lokal
1272 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39