Outlet Białystok otwarty. To pierwsze centrum wyprzedażowe w regionie

2014.12.12 00:00
Dziś (12.12) po południu zostało otwarte pierwsze centrum wyprzedażowe w regionie - Outlet Białystok.
Outlet Białystok otwarty. To pierwsze centrum wyprzedażowe w regionie
Fot: Grzegorz Chuczun
Otwarcie Outletu Białystok

Ofertę obiektu tworzą markowe salony, których produkty dostępne będą zawsze w cenach niższych o 30-70 proc. w stosunku do cen w regularnych sklepach. Outlet powstał w miejscu Galerii Podlaskiej przy ul. Wysockiego 67.

Gwarancja obniżonej ceny

- Koncepcja outletu powstała około dwa lata temu - wspomina Przemysław Czachowicz, prezes Amethyst Investment, które jest inwestorem projektu. - Rok temu rozpoczęła się komercjalizacja obiektu, a w sierpniu prace związane z przebudową.

Tomasz Rydlewski, prezes BOIG, firmy odpowiedzialnej za realizację inwestycji dodaje, że do tej pory outlety były otwierane w dużych aglomeracjach, m.in. w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu czy Szczecinie.
- Liczymy, że w Białymstoku jest miejsce na tego rodzaju centrum wyprzedażowe - podkreśla.

Otwarcie z atrakcjami

Pierwszych klientów outlet powitał o godz. 14. Nie zabrakło atrakcji, konkursów i specjalnych gości, m.in. piłkarza Tomasza Frankowskiego i paralotniarza Tomasza Kudaszewicza. Ofertę centrum tworzą takie marki jak: Adidas, Reebok, Big Star, Lancerto, Diverse, Ecco, Albione, Regatta, Brand Collection, Kubenz, 50 Style, Puma, Gatta, Greenpoint, McArthur, Lavard, Pako Lorente, a także salony z markową odzieżą jeansową. Najczęściej proponują kolekcje z poprzedniego sezonu oraz końcówki kolekcji. Zakupy można zrobić także w hipermarkecie spożywczym Carrefour, drogerii Rossmann, salonie obuwniczym CCC, supermarkecie wnętrzarskim Jysk. Parking mieści około 600 samochodów.

Inwestor zapewnia, że oferta outletu będzie poszerzana - wkrótce pojawi się kilka nowych marek. Prowadzone są też rozmowy z branżą gastronomiczną.

Nowe miejsca pracy, autobus z Grodna

Zatrudnienie w nowym centrum znalazło ok. 100 osób. Inwestycja oznacza także zwiększone dochody dla miasta. Rocznie z tytułu podatku od nieruchomości do budżetu miasta wpłynie ok. 400 tys. zł. Do tego należy doliczyć wpływy z tytułu należnego władzom lokalnym podatku PIT od osób fizycznych, które szacowane są na ponad 200 tys. zł.

Outlet ma też przyciągnąć klientów z Białorusi. Będą mogli oni liczyć na możliwość zwrotu podatku VAT podróżnym, czyli Tax Free. Także z myślą o nich planowane jest uruchomienie darmowej linii autobusowej z Grodna, która kursowałaby do Białegostoku w weekendy.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl
1424 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39