POLECAMY
Bielska prokuratura sprawdza, czy nie doszło do zaniechania obowiązków przez pracowników miejscowego szpitala. Kilka dni temu zmarł 62-letni pacjent.
Spawa dotyczy wydarzeń z soboty (30.08). Do szpitala w Bielsku Podlaskim przywieziono 62-letniego pacjenta. Mężczyzna bardzo źle się czuł i prosił o pomoc. Lekarze odesłali go jednak ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego na pogotowie. Przyczyną miały być względy proceduralne. Kiedy mężczyzna trafił na miejsce, jego stan gwałtownie się pogorszył. Wtedy podjęto decyzję o przetransportowaniu pacjenta karetką na SOR. Niestety, po kilkunastu minutach 62-latek już nie żył. - Sprawdzane są procedury przyjmowania pacjentów na Szpitalny Oddział Ratunkowy - mówi Krzysztof Zwoliński z prokuratury w Bielsku Podlaskim. - Badamy też wątek, czy personel nie przyczynił się do śmierci pacjenta.
Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl
Nauka 10:00
Sport 09:00
Aktualności 2026.06.26 19:10
Kryminalne 2026.06.26 17:30
Kulinaria 2026.06.26 15:15
Aktualności 2026.06.26 15:00
Aktualności 2026.06.26 13:00
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji