Paliwo wciąż drożeje. Czekają nas kolejne podwyżki

2016.10.12 07:58
Według ekspertów zajmujących się prognozami rynku, zarówno w tym, jak i w przyszłym tygodniu polskich kierowców czekają podwyżki cen. Podrożeje każdy rodzaj paliwa.
Paliwo wciąż drożeje. Czekają nas kolejne podwyżki
Fot: pixabay.com

Wzrostu cen na stacjach jesteśmy świadkami od początku października. Tylko przez pierwszych siedem dni tego miesiąca benzyna Pb95 i olej napędowy podrożały aż o 10 gr na litrze. Kwota, jaką musimy zapłacić za autogaz, skoczyła o 5 gr.

Taka sytuacja na polskim rynku paliw oznacza, że jesteśmy świadkami najwyższych cen od kilku miesięcy. Ostatni raz tak dużo za benzynę musieliśmy zapłacić w czerwcu, natomiast za olej napędowy w listopadzie ubiegłego roku.

A to wciąż nie jest koniec podwyżek. Według ekspertów z e-patrol i BM Reflex, jeszcze przez przynajmniej 10 dni kwoty, jakie trzeba zapłacić za paliwo, będą rosnąć. Podwyżki nie okażą się ogromne, ale będą wyraźne i odczuwalne. Zarówno benzyna, olej napędowy, jak i autogaz mają podrożeć do 5 gr/l. Mówi się, że wzrost cen za ropę spowodowany jest wrześniowymi – jeszcze nieoficjalnymi – ustaleniami OPEC o obniżeniu limitów wydobycia.

W chwili obecnej najwięcej za paliwo płaci się w woj. podlaskim – około 4,60 zł/l za benzynę i 4,38 zł/l za olej napędowy. Najmniej natomiast w woj. dolnośląskim – 4,40 zł/l za Pb95 i 4,23 zł/l za ON. Pamiętajmy jednak, że obecnym cenom na rynku wciąż daleko do lat 2012-2014, kiedy to za benzynę i olej napędowy trzeba było zapłacić ponad 1zł/l więcej niż obecnie.

Rafał Żuk
24@bialystokonline.pl

1711 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39