Pandemia trwa a muzyka gra

2021.04.12 15:08
Uniwersytet Muzyczny organizuje koncert w ramach cyklu "Scena Mistrzów". Tym razem wystąpi Anna Krzysztofik-Buczyńska.
Pandemia trwa a muzyka gra
Fot: Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina
Anna Krzysztofik - Buczyńska

W Sali Kameralnej UMFC Filii w Białymstoku odbędzie się recital klawikordowy Anny Krzysztofik - Buczyńskiej pod tytułem "Con Sprezzatura". W programie artystka wykona utwory
Mikołaja z Krakowa, Heyducka, Sperindio Bertoldo'a, Jakuba Polaka, Wojciecha Długoraja, Jean'a (Giovanni) de Macque'a, Giovanniego Marii Trabaci'ego, Johanna Pachelbela.

Anna Krzysztofik-Buczyńska

Ukończyła z wyróżnieniem: PSM I st. im. I. J. Paderewskiego w Tarnowskich Górach w klasie fortepianu mgr Haliny Gacki-Krzysztofik, OSM I i II st. w Bytomiu w klasie mgr Marii Zegalskiej oraz studia magisterskie i podyplomowe w Filii AMFC w Białymstoku w klasie prof. Jana Kadłubiskiego. Ukończyła z wyróżnieniem jednolite studia magisterskie na UMFC Wydział w Białymstoku w klasie klawesynu prof. Lilianny Stawarz.

W roku 2015 uzyskała tytuł doktora sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka na podstawie rozprawy doktorskiej "Między klawesynem a fortepianem – różnice w interpretacji na podstawie wybranych utworów". Jako pedagog (pianistka i klawesynistka) pracuje na stanowisku adiunkta w Filii UMFC w Warszawie - Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku. Prowadzi zajęcia klawesynu, zespoły kameralne i wykłady o zagadnieniach wykonawczych muzyki dawnej. Jest wieloletnim akompaniatorem w klasie altówki prof. P. Reichetra. Koncertuje, dyrygując od klawesynu lub fortepianu.

Jako muzyk orkiestrowy wchodzi w skład Orkiestry Symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, realizując partie fortepianu, klawesynu, czelesty, organów oraz rozmaitych klawiszowych instrumentów elektronicznych. Pracowała przy realizacji m.in. oper: St. Moniuszko "Straszny Dwór", "Halka wileńska", G. Verdi "Traviata", W. A. Mozart "Czarodziejski Flet". Jest współzałożycielką Zespołu Muzyki Dawnej CONSORT 415. Występuje w nim w charakterze solistki i kameralistki, wykonując partie basso continuo na klawesynie i pozytywie.

Od wielu już lat realizuje projekty koncertowe w zakresie muzyki od XVI-wiecznej do współczesnej, wykorzystując umiejętność gry na kilku instrumentach.

Koncert odbędzie się we wtorek (13.04), o godz. 19:00 w Sali Kameralnej Uniwersytetu Muzycznego. Ze względu na pandemię będzie to koncert bez udziału publiczności.

Anna Kulikowska
24@bialystokonline.pl

1302 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39