Papa D gwiazdą sylwestra miejskiego w Białymstoku

2023.12.12 18:44
Już za trzy tygodnie na Rynku Kościuszki odbędzie się zabawa sylwestrowa. Przed białostocką publicznością wystąpią: YOUS i Mega Band, Papa D i DJ Adamus.
Papa D gwiazdą sylwestra miejskiego w Białymstoku
Fot: Kamil Pietraszko
Białostoczanie oficjalne pożegnają 2023 rok.

Sylwestrowa zabawa na Rynku Kościuszki rozpocznie się o godz. 22:00. Na początku wystąpią YUOS (czyli Julianna Olańska – artystka i wokalistka urodzona w Białymstoku, półfinalistka The Voice of Poland (2022) i Mega Band – jeden z najbardziej rozpoznawalnych cover bandów w Polsce.

Gwiazda lat 80. w nowej odsłonie

Następnie o godz. 23:00 na scenie pojawi się Papa D. Zespół - znany wcześniej pod nazwą Papa Dance - istnieje od 1984 roku. Jego wokalistą jest Paweł Stasiak. Grupa zyskała popularność dzięki takim przebojom jak np. „Kamikaze wróć”, „Pocztówka z wakacji”, „Panorama Tatr”, „Naj Story”, „Maxi Singiel”, „Nietykalni”, „Czarny Śnieg”, „Będziemy tańczyć” i „Bezimienni”.

– O północy, zgodnie z tradycją, złożę mieszkańcom naszego miasta życzenia noworoczne. Chwilę później będzie można obejrzeć pokaz laserów – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Serdecznie zapraszam białostoczan w ten sylwestrowy wieczór na Rynek Kościuszki. Wspólnie przywitajmy Nowy Rok.

Dalszą część nocy wypełni DJ Adamus czyli m.in. producent muzyczny, remixer, muzyk, kompozytor i dziennikarz. Jego występ rozpocznie się kwadrans po północy. Impreza zakończy się ok. 1:30.

Sylwester w kratkę

Szacowany koszt tego przedsięwzięcia to 400 tys. zł. Poprzednie imprezy sylwestrowe odbywały się w 2021 i 2019 roku. W 2020 roku na drodze stanęła pandemia, zaś przed rokiem - oszczędności władz miasta. Nowym zwyczajem, który zostanie podtrzymany jest zastąpienie wystrzałów fajerwerków pokazem laserów.

Kamil Pietraszko
24@bialystokonline.pl

1037 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39