Papierosy były poupychane w skrytkach konstrukcyjnych mercedesa

2015.02.04 00:00
W mercedesie na włoskich tablicach rejestracyjnych Litwin przewoził wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy o szacunkowej wartości blisko 45 tys. zł.
Papierosy były poupychane w skrytkach konstrukcyjnych mercedesa
Fot: Podlaski Oddział Straży Granicznej

We wtorek (3.02) strażnicy graniczni z placówki w Augustowie przystąpili do kontroli Mercedesa Vaneo. W trakcie sprawdzania auta funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że kierowca, obywatel Litwy, może przewozić towary pochodzące z przemytu.

W wyniku przeszukania samochodu ujawniono ukryte w skrytkach konstrukcyjnych wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Kontrabanda znajdowała się w przerobionej podłodze, oparciach siedzeń oraz tylnych drzwiach i błotniku za lampą pojazdu.

W sumie ujawniono blisko 3,5 tys. paczek papierosów różnych marek o szacunkowej wartości około 45 tys. zł. Wartość uszczuplenia celno-podatkowego od tej kwoty wynosi ponad 74 tys. zł.
Kierowca Mercedesa oświadczył, że papierosy zakupił na Litwie i wiózł je do Włoch w celu sprzedaży. Przedstawiono mu zarzuty, a ujawnione papierosy po wykonaniu niezbędnych czynności zostaną przekazane do Urzędu Celnego w Suwałkach.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1412 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39