Papierosy ukryte w tirach. Wykryły je owczarki belgijskie

2014.08.26 00:00
Dwa przemyty papierosów o wartości ponad 750 tys. zł udaremnili funkcjonariusze podlaskiej Służby Celnej z Budziska i Kuźnicy. W zatrzymaniach kontrabandy celnikom pomogły owczarki belgijskie Gotam i Luna.
Papierosy ukryte w tirach. Wykryły je owczarki belgijskie
Fot: Izba Celna w Białymstoku

Najwięcej bo aż 70 tys. paczek papierosów znaleźli celnicy z Budziska w litewskiej ciężarówce, która jechała z Litwy do Niemiec bez ładunku. Papierosy ukryte w skrytce w podwójnej ściance naczepy próbował przemycić 30-letni Litwin. W udaremnieniu przemytu pomógł celnikom owczarek belgijski Gotam, którego zachowanie podczas kontroli skłoniło funkcjonariuszy Służby Celnej do szczegółowej rewizji ciężarówki.

Owczarek belgijski służby celnej miał również udział przy zatrzymaniu tytoniowej kontrabandy na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Kuźnicy.

- Czworonożna specjalistka Luna znalazła 5 tys. paczek papierosów ukrytych w podłodze i karoserii dostawczego mercedesa na białoruskich numerach rejestracyjnych, który próbował wjechać do Polski tzw. "zielonym pasem" - st. rachm. Maciej Czarnecki, rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku.

We wszystkich dwóch przypadkach funkcjonariusze wszczęli przeciwko przemytnikom sprawy karne skarbowe. Oprócz wysokich grzywien przemytnicy muszą liczyć się z utratą nielegalnego towaru oraz utratą samochodów przystosowanych do przewozu kontrabandy.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

816 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39