"Para do życia" i "Soul Kitchen". Świetne premiery filmowe [wideo]

2011.02.04 00:00
Pierwszy z nich to fiński dokument składający się z ciągu wypowiedzi mężczyzn, dla których sauna staje się konfesjonałem - miejscem, w którym mogą wyznać swoim przyjaciołom najbardziej intymne historie. Drugi tytuł to pulsująca pozytywną energią i przebojową muzyką komedia o miłości, przyjaźni i życiu ze smakiem, wyreżyserowana przez twórcę głośnego "Głową w mur" (Złoty Niedźwiedź MFF w Berlinie), uhonorowana Specjalną Nagrodą Jury i Young Cinema Award MFF w Wenecji.
"Para do życia" i "Soul Kitchen". Świetne premiery filmowe [wideo]
Fot: materiały dystrybutora
Plakat filmu "Para do życia"

Tych filmów nie można przegapić. Zachwycają się nimi zarówno widzowie, jak i krytycy, tytuły zgarniają nagrody na międzynarodowych festiwalach.

Szczerość bohaterów "Pary do życia" wydaje się być czasem szokująca - na Finach ciąży wszak stereotyp mało wylewnych. A tutaj, w saunie potrafią mówić o swoich najintymniejszych uczuciach ze swobodą, jakiej pozazdrościliby im bohaterowie Woody'ego Allena. Absolutny brak tabu - także dotyczących nagiego ciała, umiejętność oczyszczającego płaczu, bezwzględność w analizie własnych emocji, ujmująca czułość, z jaką opowiadają o najbliższych - wszystko to odsłania inną twarz Finlandii, o lata świetlne odległą od obrazu Finów jako niezbyt rozgarniętych mruków.Z kolei reżyser "Soul Kitchen" zaprasza nas do niewielkiej knajpy na przedmieściach Hamburga, by w rytm najlepszych soulowych przebojów zaserwować multikulturowy rozweselający koktajl miłości, przyjaźni i egzotycznych potraw. A wszystko to w myśl zasady "życie to coś, co przytrafia Ci się wówczas, gdy jesteś zajęty czynieniem planów na przyszłość". Ścieżka dźwiękowa filmu to niezwykle energetyczna mieszanka funky (Kool&The Gang, Quincy Jones, Mongo Santamaria), r&b (Sam Cooke, Ruth Brown), hamburskiego hip hopu i electro, rocka oraz greckiego folku. Ozdobą soundtracku jest niewątpliwie utwór "Das Letzte Hemd" Hansa Albersa - jednego z największych i najbardziej popularnych niemieckich śpiewaków lat 30. i 40.Filmy od jutra w kinie Forum. Sprawdź repertuar kin i teatrów.

andy

1193 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39