Parada motocykli, atrakcje na Rynku, szkolenia z pierwszej pomocy. Czas na Motoserce 2019

2019.04.26 12:19
W sobotę (27.04) przeprowadzona zostanie kolejna edycja akcji Motoserce. Motocykliści z północno-wschodniej Polski w tym roku będą szkolić z zakresu pierwszej pomocy pod hasłem "Ty też możesz ratować życie".
Parada motocykli, atrakcje na Rynku, szkolenia z pierwszej pomocy. Czas na Motoserce 2019
Fot: Rafał Żuk

XI edycja ogólnopolskiej akcji Motoserce zbliża się wielkimi krokami. W trakcie białostockiej części eventu motocykliści co roku zachęcają mieszkańców do oddawania krwi, a wykwalifikowane osoby dzielą się swą wiedzą z zakresu pierwszej pomocy. Wspomniane wydarzenie to jednak nie tylko powaga i tematy dotyczące ratowania życia. To także czas radości i zabawy, bo Motoserce to również oficjalne otwarcie podlaskiego sezonu motocyklowego.

W związku z tym w samo południe ulicami Białegostoku przejedzie wielka parada jednośladów, która będzie punktem kulminacyjnym całej imprezy. Na tym jednak nie koniec atrakcji. W godz. 9.00-15.45, oprócz szkoleń z pierwszej pomocy, planowane są także na Rynku Kościuszki różnego rodzaju występy. Na ustawionej scenie pojawią się takie zespoły, jak Waterside, Tharsys, Mniej Więcej, Święci czy A.M.P.R Band-e. Będą też pokazy walk, tańca oraz kulturystyki i fitness. Nie zabraknie ponadto konkursów czy gier i zabaw skierowanych do dzieci. Osoby lubiące ryk silnika powinny zainteresować się wystawą motocykli.

Całe wydarzenie tradycyjnie rozpocznie się od mszy świętej w małym kościele przy białostockiej katedrze (godz. 9.00).

Zbiórka krwi w ramach Motoserca w tym roku zorganizowana zostanie w okresie, gdy brakuje jej najbardziej, czyli tuż przed wakacjami.

Patronem medialnym wydarzenia jest BiałystokOnline.

Więcej informacji: Motoserce 2019

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1284 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39