Park Historyczny Trylogia w Mielniku. Stanica Chrepitowska powstanie do 2014 roku [wideo]

2012.11.14 00:00
Gmina Mielnik otrzymała prawie 27 milionów złotych na budowę Stanicy Chrepitowskiej, jednego z obiektów Parku Historycznego Trylogia. Na terenie obiektu znajdzie się również kino 7D.
Park Historyczny Trylogia w Mielniku. Stanica Chrepitowska powstanie do 2014 roku [wideo]
Fot: Gmina Mielnik
Wizualizacja makiety dawnej Rzeczypospolitej

Główną część całej Stanicy wypełniać będzie tzw. "żywa historia", czyli przestrzenie i postacie oddające wiernie ducha warowni na kresach XVII-wiecznej Rzeczpospolitej.

W Parku Historycznym będzie można poczuć się jak dowolna postać z XVII wieku. Zarówno poprzez strój, w który ubierze się każdy chętny, jak i atrakcje nawiązujące do przeszłości np. udział w szkoleniu wojskowym, wykonywanie różnych dawnych rzemiosł itp. Tym ma się różnić Trylogia od skansenów. Wszystkie miejsca będą obsługiwane będą przez animatorów odgrywających konkretne role. Co więcej, w przestrzeni zamkniętej będzie można zobaczyć makietę dawnej Rzeczpospolitej, z multimedialnymi rozwiązaniami oraz dioramy sławnych XVII-wiecznych bitew. Bardzo nowocześnie zaaranżowane będą sale poświęcone Sienkiewiczowi i jego literaturze historycznej i Studiu Filmowemu Zodiak. Nie lada gratką będzie kino 7D.

Gmina zakłada, że najpóźniej do marca 2013 roku powinny być rozstrzygnięte przetargi. Rozpoczęcie budowy planowane jest na wiosnę, a Stanica miałaby być gotowa do końca 2014 roku. Pozostałe części parku tj. Dwór Oleńki, Czarci Jar, czy stanica Chrepitów, grób Michała mogą powstawać przy udziale prywatnych inwestorów, a także funduszy unijnych. Całość swoim kształtem będzie nawiązywać do granic Polski z XVII wieku, a Park będzie złożony z XI zespołów.Przeczytaj także: Park Historyczny Trylogia w Mielniku jak wehikuł czasu

Magdalena Gorbacz
magda.g@bialystokonline.pl

1573 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39